- V torek, 1. 3., bo ob 16.30 sestanek članov Karitas. Lepo vabljeni!

- V sredo je pepelnica. S tem dnem kristjani začnemo postni čas. Lepo vabljeni k sv. maši (izjemoma bo zvečer ob 18.00) in obredu pepeljenja. Skozi ves postni čas vabljeni k svetim mašam, križevemu potu, osebni in skupni molitvi doma in v cerkvi.

- POSTNA POSTAVA - Postni čas, ki se začne s pepelnično sredo, nas vsako leto pripravlja na veliko noč. Naj bo to res čas milosti, duhovne poglobitve in dobrih del, ki jih bomo darovali za potrebe Cerkve in vsega sveta.

Cerkev za postni čas določa tudi posebne oblike spokornosti. Strogi post je na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega 18. leta do začetka 60. leta.

Samo zdržek od mesnih jedi je na vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta. Kadar je praznik (cerkveni ali državni) na petek ali je kakšna slovesnost v družini (poroka, pogreb...), post in zdržek odpadeta.

- V postnem času ob petkih lepo vabljeni k pobožnosti  križevega pota pred večerno sveto mašo.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke pri svetih mašah namenjene kritju stroškov za nove kemblje na župnijski cerkvi. Hvala za vsak vaš dar!

- Pridružite se postni akciji 40 dni brez alkohola. Glavni namen akcije je opozoriti na posledice prekomernega uživanja alkohola ter izraziti solidarnost z vsemi, ki trpijo zaradi nasilja v družinah, nesreč v prometu in zaradi bolezni, ki so posledice alkohola ter spodbuditi ljudi k pravemu veselju in zabavi brez alkohola.

- V sinodalnem odboru mariborske nadškofije nas prosijo, da si vzamemo nekaj časa, izpolnimo anketo in povemo, kaj nam je v življenju Cerkve dragoceno, kaj nas moti in kaj predlagamo. Anketo najdete na spletni strani Nadškofija Maribor.

- Priprava na zakon za pare, ki se nameravajo letos poročiti, bo za našo dekanijo v Slovenski Bistrici: 5. in 12. marca, med 16.00 in 19.00. Prijave niso potrebne.

- Agencija Aritours vabi na 25. tradicionalno postno romanje v Vojvodino, ki bo od 1. do 2. aprila. Duhovni vodja romanja je mariborski nadškof, msgr. Alojzij Cvikl. Cena romanja je 149 € (45 romarjev), 7 € odstopnina (bolezen, smrt v družini). Za zgodnjo prijavo do 28. 2. Aritours podarja zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini. Prijavite se v agenciji, kjer tudi poravnate 50 € in morebitno odstopnino.