- V petek bo slovesni praznik Gospodovega oznanjena. Ta dan praznujemo tudi materinski dan ter zaključimo teden družine, ki smo ga začeli na god sv. Jožefa. Lepo vabljeni k sveti maši, vsem materam pa želimo lep praznik.

- V postnem času po župniji od družine do družine roma križ s spremno molitvijo za kratko družinsko bogoslužje kot priprava na velikonočne praznike. Na oglasni deski v zvonici Jernejeve cerkve je seznam, kamor lahko vpišete, kdaj ste ga pripravljeni sprejeti. Križ z molitvijo boste dobili zvečer po  večerni sv. maši, vrnili pa ga boste naslednji dan pred večerno sv. mašo, oziroma po dogovoru.

- Do praznika Gospodovega oznanjena obhajamo Teden družine. Tako bomo lahko vsak dan od 20.00 do 20.20  preko spleta prisluhnili družinam iz vseh slovenskih škofij in večjih družinskih organizacij, ki delujejo v Cerkvi na Slovenskem. Prenos bo mogoče spremljati preko Zoom-aYouTube kanala in Facebook strani. Povezave bodo dostopne na spletnih straneh posameznih škofij in na portalih Katoliška Cerkev in Pridi in poglej.

- 17. radijski misijon na Radiu Ognjišče - HODIMO SKUPAJ

Radijski misijon bo od 3. do 9. aprila 2022.  S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bodo sodelovali:

nadškof Alojzij Cvikl, s. Rebeka Kenda, škof Andrej Saje, br. Miran Špelič, Tomaž Kete, Slavko Rebec in škof Maksimilijan Matjaž.

V kratkih govorih, svetovalnici in pogovorih bodo sodelovali še drugi duhovniki, redovniki, redovnice in laiki.

Vsak dan bosta misijonska govora ob 10.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu na spletni strani Radia Ognjišče. V času misijona bo od ponedeljka do sobote sveta maša ob 19.00. Vsak večer ob 20.00 bo pogovorni večer, v katerem bodo lahko sodelovali poslušalci.

- V postnem času ob petkih lepo vabljeni k pobožnosti  križevega pota pred večerno sveto mašo.

- V sinodalnem odboru mariborske nadškofije nas prosijo, da si vzamemo nekaj časa, izpolnimo anketo in povemo, kaj nam je v življenju Cerkve dragoceno, kaj nas moti in kaj predlagamo. Anketo najdete na spletni strani Nadškofija Maribor.