- Od srede, 27. aprila do ponedeljka, 2. maja, imajo otroci prvomajske počitnice.

- »Pojdi in popravi mojo Cerkev!« je geslo tedna molitve za duhovne poklice, ki bo v Cerkvi na slovenskem potekal od 1. do 8. maja 2022. Klic, ki ga je zaslišal sveti Frančišek, naj odmeva tudi v nas skozi ves teden molitve, zlasti še v tem času skupne hoje na poti sinode.

V tednu molitve posebej molimo za nove duhovne poklice, svetost ter stanovitnost poklicanih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- S prvim majem se začne ljudska pobožnost šmarnice. Letošnje zgodbe »Marija ima rada vse otroke«, nam v živahnih dialogih in pismih z vseh koncev sveta predstavijo življenje otrok v misijonih. Seznanijo nas s poslanstvom misijonarjev in nas hkrati vabijo, da bi prepoznali, kako nas »Bog res kliče tudi po ljudeh in vsakdanjih dogodkih«. In vse to z namenom, da naše »življenje postane dar za Boga«. S pomočjo šmarničnih nalog bomo letošnje spodbude vsak dan znova izročali naši nebeški Materi Mariji. K pogovoru o misijonih pa bo otroke spodbujala tudi družabna igra, ki jo bodo skozi mesec sestavili z zbiranjem dnevnih kartončkov.

Veroučenci, še zlasti letošnji prvoobhajanci, lepo vabljeni!

- Turistična agencija Sajko organizira romanje v Lurd, ki bo od 18. do 22. maja 2022. Duhovni vodja romanja bo p. Janez Papa. Cena je 435 €. Prijave sprejemajo v prostorih agencije. Lepo vabljeni in toplo priporočamo!