- 1. 5. pričenjamo s šmarnicami. Letošnje zgodbe »Marija ima rada vse otroke« nam v živahnih dialogih in pismih z vseh koncev sveta predstavijo življenje otrok v misijonih. K pogovoru o misijonih pa bo otroke spodbujala tudi družabna igra, ki jo bodo skozi mesec sestavili z zbiranjem dnevnih kartončkov.

Veroučenci, lepo vabljeni. Za letošnje prvoobhajance je obisk šmarnic obvezen.

- »Pojdi in popravi mojo Cerkev!« je geslo tedna molitve za duhovne poklice, ki v Cerkvi na slovenskem poteka od 1. do 8. maja 2022. Klic, ki ga je zaslišal sveti Frančišek, naj odmeva tudi v nas skozi ves teden molitve, zlasti še v tem času skupne hoje na poti sinode.

V tednu molitve posebej molimo za nove duhovne poklice, svetost ter stanovitnost poklicanih.

V naši župniji bo tako pol ure pred sveto mašo molitvena ura, ki jo vodijo naslednje župnijske skupine:

1. maj  - pred jutranjo sv. mašo: sestre FBS

2. maj -  pred večerno sv. mašo: FSR in Karitas

3. maj -  pred večerno sv. mašo: ŽPS

4. maj -  pred jutranjo sv. mašo:  župnik Jani in vsi prisotni

5. maj -  pred večerno sv. mašo: župnijski pevski zbor

6. maj -  pred večerno sv. mašo: Skavti in mladina

7. maj  - pred večerno sv. mašo: zbor Natanael

K molitvi seveda lepo vabljeni tudi tisti, ki se »ne najdete« v eni od zgoraj naštetih skupin!

- Prihodnja nedelja je Florjanova, ko bodo pri sveti maši prisotni naši gasilci, zato bo nekaj klopi v cerkvi rezerviranih zanje. Hvala za razumevanje!

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Turistična agencija Sajko organizira romanje v Lurd, ki bo od 18. do 22. maja 2022. Cena je 435 €. Prijave sprejemajo v prostorih agencije.