-14. 8., na predvečer praznika Marijinega vnebovzetja vabljeni na Ptujsko Goro, kjer bo ob 19.00 molitvena ura, ob 20.00 sveta maša (somaševanje vodi mariborski nadškof msgr. Alojzij Cvikl, po maši procesija z lučkami in ob 24.00 polnočna sveta maša.

Na praznik (15. 8.) bodo sv. maše ob 6.30, 8.00, 10.00, 12.30, 16.00 in 19.00.

- 15. 8., je slovesni praznik Marijino vnebovzetje - veliki šmaren.

Na dan Marijinega vnebovzetja smo povabljeni, da obnovimo posvetitev nas samih in slovenskega naroda Materi Božji, zato lepo vabljeni k sveti maši.

- V soboto, 27. 8., lepo vabljeni na peš romanje po naši župniji – Jernejevi romarski poti (cerkev sv. Jerneja, cerkev sv. Jožefa, kapela na Devini, cerkev sv. Marjete, Rok in Anina kapela, Marijina cerkev). Romanje (vodja ideje in avtor trase je g. Milan Borko) se začne ob 8.00 pri župnijski cerkvi in bo trajalo do 14.00. Pot je dolga 12 kilometrov. Lahko se priključite kjerkoli na poti.

- Župnijsko žegnanje bo v nedeljo, 28. 8. Takrat bodo vse svete maše v župnijski cerkvi. Slovesna sveta maša bo ob 10.30, ki jo bo ob somaševanju domačega župnika daroval letošnji zlatomašnik, dr. Vinko Potočnik.

Po maši bo blagoslov obnovljene dvorane Slomškovega doma, pogostitev in druženje.

Kdor bi želel darovati za pogostitev (suhomesnati izdelki, sir in primerno pecivo), naj prinese v Slomškov dom v soboto, 27. 8. med 16.00 in 17.00.  Hvala!

- Poročila se bosta ženin Primož Jevšenak in nevesta Kristina Breznik, oba bivata Sp. Nova vas. Čestitamo!