- V soboto, 27. 8., lepo vabljeni na peš romanje po naši župniji – Jernejevi romarski poti (cerkev sv. Jerneja, cerkev sv. Jožefa, kapela na Devini, cerkev sv. Marjete, Rok in Anina kapela, Marijina cerkev). Romanje (vodja ideje in avtor trase je g. Milan Borko) se začne ob 8.00 pri župnijski cerkvi in bo trajalo do 14.00. Pot je dolga 12 kilometrov. Lahko se priključite kjerkoli na poti.

- Župnijsko žegnanje bo v nedeljo, 28. 8. Sveti maši bosta ob 7.00 in 10.30 v župnijski cerkvi, ob 9.00 svete maše v Marijini cerkvi ne bo. Slovesna sveta maša bo ob 10.30, ki jo bo ob somaševanju domačega župnika daroval letošnji zlatomašnik, dr. Vinko Potočnik.

Po maši bo blagoslov obnovljene dvorane Slomškovega doma, pogostitev in druženje.

Kdor bi želel darovati za pogostitev (suhomesnati izdelki, sir in primerno pecivo), naj prinese v Slomškov dom v soboto, 27. 8. med 16.00 in 17.00.  Hvala!

- Slovenski škofje so na 130. redni seji Slovenske škofovske konference, ki je bila 9. maja 2022 v Ljubljani, potrdili štolnine in darove, ki začnejo veljati v vseh škofijah s 1. septembrom 2022. Tako bo dar za sveto mašo znašal 23,00 €.

- Novo katehetsko leto bomo začeli v ponedeljek, 12. septembra. Urnik bo od 29. avgusta dalje na spletni strani župnije, na oglasnih deskah in v župnijski pisarni. Na spletni strani pa bo tudi katehetsko pismo staršem in veroučencem.

- Škofijski molitveni dan za duhovne poklice bo na Ptujski Gori v soboto, 10. 9., od 8.30 dalje (molitvena ura, pete litanije in ob 10.00 sveta maša). Lepo vabljeni!

- Vseslovensko srečanje mladih v Stični bo v soboto, 17. 9. Mladi, lepo vabljeni. Prijavite se v župnijski pisarni do nedelje, 10. septembra.