- Danes kristjani praznujemo zahvalno nedeljo, zato je prav, da pomislimo na vse tisto za kar moramo biti hvaležni Bogu in bližnjim. Nobena stvar na tem svetu ne more živeti in preživeti sama zase, tudi župnija ne.

Zato iskrena hvala vsem, ki na kakršen koli način pripomorete, da je naša župnija »živa«.

- V torek, 8. 11. bo ob 16.30 srečanje članov župnijske Karitas. Lepo vabljeni!

- V sredo in četrtek, 9. in 10. 11.,  bo v naši župniji celodnevno češčenje Najsvetejšega (od 9.00 – 12.00 in 15.00 – 18.00).

Prvi dan je češčenje v Marijini cerkvi in se zaključi s sveto mašo ob 18.00 (zjutraj je ne bo). Pri tej sveti maši bodo sodelovali dekanijski duhovniki.

Drugi dan je v župnijski cerkvi in slovesna sveta maša ob 18.00.  Priložnost bo tudi za sveto spoved – oba dneva od 17.00 do 18.00.

Jezus nas vabi: »Pridite k meni vsi, ki se trudite in ste obteženi in jaz vas bom poživil«. Ob njem moremo dobiti mir in tolažbo, si odpočiti in odložiti bremena, ki nas pritiskajo k tlom.

Dan celodnevnega češčenja je vabilo, da se zahvaljujemo za Jezusovo na videz tako skromno, pa nadvse močno navzočnost med nami. Naša izkušnja nam govori, da tolikokrat vse odpove – tudi mi sami. Jezus v tabernaklju pa nam je vedno na razpolago, ne odpove. Radi stopimo v to zavetje miru. Kdor se je kdaj približal Jezusu ve, da ga ta ne bo nikoli razočaral.

- Salezijanski mladinski center Rakovnik vabi na apokaliptično dramo Vrt zemeljskih naslad, ki bo v Slomškovem domu v petek, 11. 11., ob 18.30. Starostna omejitev 13+.

- V torek, 15.11. ob 19.00 bo na Zg. Polskavi dekanijsko srečanje bralcev Božje besede. Z nami bo dr. Cecilija Oblonšek. Po predavanju, ki bo v cerkvi, bo še kratko druženje v veroučni učilnici.

- Zakonski jubilanti, ki v tem letu praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … 60 let) prisrčno vabljeni na srečanje, ki bo v nedeljo, 20. 11. 2022, ob 10.30 v župnijski cerkvi. Po maši bo v dvorani Slomškovega doma skromna pogostitev. Prijavite se v župnišču. Zadnji rok prijave je 18. november. Prijavite se tudi tisti, ki se niste tukaj poročili, pa živite v naši župniji.

- Darovalci: za dvorano – 50,00 € (N. N.), za Cerkev – 52,00 € (Aplinc, Karel Pirš, N. N.). Hvala za vsak vaš dar!

- Na voljo je Marijanski koledar – 3,00 €.