- Od nedelje dalje so na voljo Betlehemske lučke miru in jih lahko dobite pri izhodu iz cerkve. S svojimi prostovoljnimi prispevki boste pomagali trem projektom: sklad Sv. Lucije, misijonu v Liberiji in slovenskim družinam v stiski.

- Lepo vabljeni k svetim mašam in božični osemdnevnici – neposredni pripravi na božič.

- Otroci imajo božično-novoletne počitnice od petka, 23. decembra do ponedeljka, 2. januarja. Lepo vabljeni k svetim mašam. Tisti otroci, ki sodelujete v adventni akciji Otroci za otroke, prinesite svoje darove v škatlicah v cerkev k jaslicam. Bog povrni vašo dobroto.

- Prav je, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo Božje varstvo v naše vsakdanje življenje.

Blagoslov začnemo pri jaslicah, potem ko se zbere vsa družina. Pripravimo žerjavico in kadilo, blagoslovljeno vodo z vejico, prižgano svečko (najbolje Lučko miru iz Betlehema) in se dogovorimo za molitev. Spodobi se, da molitev in blagoslov dóma začnemo in končamo s primerno pesmijo.

- V soboto, je sveti večer. Sveti maši bosta ob 18.00 in 24.00.

Polnočna (angelska) sveta maša je prva izmed treh božičnih svetih maš. Sledita še jutranja (zorna - pastirska) in dnevna  sveta maša.

- V nedeljo je BOŽIČ, praznik Jezusovega rojstva. Vabljeni k prazničnim svetim mašam.

- V prazničnih dneh, ko so družine bolj skupaj, je priložnost za božični blagoslov družine in doma. Kdor bi to želel naj sporoči v župnijsko pisarno. Duhovnik vas bo z veseljem obiskal.

- Iskrena hvala skavtom, ki so na adventne nedelje poskrbeli za čaj in kavo po svetih mašah! Bog povrni!

- Na voljo je Marijanski koledar – 3,00 €, Družinska pratika 6,90 € in enolistni stenski koledar – 0,70 €.

- Verski tisk v letu 2023:

Ognjišče – 38,90, Družina – 149 € do 31. januarja, kasneje 166,40 €, Misijonska obzorja - 9 €, Prijatelj – 15 €, Mohorjeve Knjige za leto 2024 – 55 €, Mavrica – 49,90 €, Beseda med nami – 29,40 €, Najst – 33 €, Božje okolje – 33 €, Magnificat – 63,70 €, Svet in ljudje – 44,90 €