- 2. februarja praznujemo praznik Jezusovega darovanja v templju. Praznik pa je dobil tudi ime svečnica, ker na ta dan po stari navadi po cerkvah blagoslavljamo sveče.

Sveče si boste lahko vzeli tudi v cerkvi. Priporočeni dar za svečo je 2,00 €.

Svečnica je tudi dan posvečenega življenja – dan redovnic in redovnikov. Omenjeni svetovni dan je leta 1997 ustanovil papež Janez Pavel II. kot dan molitve za može in žene, ki so se odločili za življenje v enem izmed katoliških redov ali skupnosti apostolskega življenja.

-  V petek, na god sv. Blaža bomo pristopili k Blaževemu blagoslovu

Prejmimo ga v prepričanju, da Bog tudi  na priprošnjo svetnikov deli svoje milosti, za to pa je potrebna osebna vera prejemnika.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke pri sv. mašah namenjene potrebam župnije.

- Vabljeni v petek, 24. 2., ob 19.00 v Kinodvorano v Slovenski Bistrici, kjer bo na ogled igrano – dokument-arni film Srečen bo čas.

Film  je sodoben filmski portret o bl. Antonu Martinu Slomšku, ki odkriva ozadje vizionarskega dela Antona Martina Slomška. Iz številnih niti stkana pripoved o človeku, ki je globoko spoštoval okolje, v katerem je odraščal in pozneje deloval. S svojo odločnostjo in velikimi napori je domači kulturni prostor pomikal ob bok drugih evropskih narodov, ki so sredi 19. stoletja doživljali svoj preporod. Srečen bo čas je navdihujoča zgodba o človeku, ki je poznal slovensko dušo in ji vdano posvetil celo svoje življenje.

- Pari, ki se nameravate letos cerkveno poročiti, vabljeni na pripravo na zakon, ki bo v Slomškovem domu 4. in 11. marca od 16.00 do 19.00. Na koncu vsak par prejme potrdilo o opravljeni pripravi na zakon.

Ob pričevanju poročenih parov in predstavitev temeljnih tem življenja v zakramentu zakona se par pripravi na skupno življenjsko pot.  Obvezna je stalna navzočnost obeh. Prijave niso potrebne.