- V torek, 14. 2., bo po večerni sveti maši sestanek članov ŽPS. Lepo vabljeni!

- V petek, 24. 2., bo ob 19.00 v Kinodvorani v Slovenski Bistrici na ogled igrano – dokumentarni film o bl. Antonu Martinu Slomšku: Srečen bo čas. Film  je navdihujoča zgodba o človeku, ki je poznal slovensko dušo in ji vdano posvetil celo svoje življenje. Lepo vabljeni!

- Dragi učenke in učenci, spoštovani starši, 17. in 18. februarja 2023 bosta potekala informativna dneva za bodoče dijakinje in dijake. Vabimo vas na ogled Gimnazije ter Dijaškega doma Antona Martina Slomška, ki domujeta pod Kalvarijo, na Vrbanski cesti 30 v Mariboru. Za vas pripravljajo raznolik in zanimiv program. Uradni začetek bo v petek ob 9. ter 15. uri in v soboto ob 9. uri. Obiščete pa jih lahko že od 8. oziroma 14. ure naprej in si šolo ter dom ogledate od pritličja do najvišjega nadstropja. Dobrodošli! Srčno se veselijo, da vas bomo lahko znova gostili v živo.

- Pari, ki se nameravate letos cerkveno poročiti, vabljeni na pripravo na zakon, ki bo v Slomškovem domu 4. in 11. marca od 16.00 do 19.00. Na koncu vsak par prejme potrdilo o opravljeni pripravi na zakon. Obvezna je stalna navzočnost obeh. Prijave niso potrebne.

- Vsako postno nedeljo bo ob 15.00 križev pot na Ptujski Gori. Začetek bo pri križu ob romarskem vodnjaku, ob 16.00 pa sveta maša v baziliki. Lepo vabljeni!

- Agencija Aritours vabi na 26. tradicionalno postno romanje v Avstrijo (Dunaj in Mariazell), ki bo 23. in 24. marca. Duhovni vodja romanja je mariborski nadškof, msgr. Alojzij Cvikl. Cena romanja je 219 € (45 romarjev), Možna doplačila: enoposteljna soba 30 €, zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini: 6,40 € (za osebe starejše nad 75 let 9,60 € ), 11 € odstopnina (bolezen, smrt v družini). Prijavite se v župnišču, kjer tudi poravnate 70 € in morebitno odstopnino.

- Sajko turizem organizira tridnevno romanje v Fatimo (Lizbono in okolico) pod duhovnim vodstvom našega župnika, Janija Družovca. Romanje bo od 24. 5. do 26. 5. Cena je 545 € (pri najmanj 30 potnikih). Pri prijavi in plačilu do 15. 2. je 10% popust. Pri izhodu iz cerkve (tudi na spletni strani župnije) je list s podrobnejšimi informacijami. Priporočamo in lepo vabljeni!