- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Če kdo ne more več v cerkev, pa želi obisk duhovnika na domu, naj pokliče v župnišče.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije.

- Ročnodelska skupina Spominčice je izdelovala unikatne velikonočne voščilnice, ki bodo na voljo prihodnji dve nedelji pri sv. mašah. Prostovoljni  darovi (priporočeni dar 4 €) bodo namenjeni župnijski Karitas.

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- V postnem času po župniji od družine do družine roma križ s spremno molitvijo za kratko družinsko bogoslužje kot priprava na velikonočne praznike. Na oglasni deski v zvonici Jernejeve cerkve je seznam, kamor lahko vpišete, kdaj ste ga pripravljeni sprejeti.

- V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 18.00. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje.

- Priprava na prejem zakramenta sv. zakona, bo v Slomškovem domu 4. in 11. marca od 16.00 do 19.00. Na koncu vsak par prejme potrdilo o opravljeni pripravi na zakon. Obvezna je stalna navzočnost obeh. Prijave niso potrebne.

- Sajko turizem organizira tridnevno romanje v Fatimo (Lizbono in okolico) pod duhovnim vodstvom našega župnika, Janija Družovca. Romanje bo od 24. 5. do 26. 5. Cena je 545 € (pri najmanj 30 potnikih). Pri prijavi in plačilu do 15. 2. je 10% popust. Pri izhodu iz cerkve (tudi na spletni strani župnije) je list s podrobnejšimi informacijami. Priporočamo in lepo vabljeni!

- Slovenska karitas je pred dnevi začela z akcijo zbiranja sredstev za humanitarno pomoč trpečim ob potresu v Turčiji in Siriji. Kdor bi želel darovati, si lahko ob izhodu iz cerkve vzame položnico. Prispevate lahko tudi s poslanim SMS sporočilom KARITAS5 ali KARITAS10 (darujete 5 ali 10 €) na 1919. Skupaj bodimo blizu in v oporo ljudem v Turčiji in Siriji, ki so se znašli v tej hudi stiski, tako s pomočjo kot z molitvijo. Iskrena hvala!