- Ročnodelska skupina Spominčice je izdelovala unikatne velikonočne voščilnice, ki bodo na voljo v nedeljo pri sv. mašah. Prostovoljni  darovi (priporočeni dar 4 €) bodo namenjeni župnijski Karitas.

- V nedeljo, 5. 3., vabljeni ob 15.00 v Slomškov dom na ogled veseloigre Moč uniforme, v izvedbi dramske skupine KUD Lojze Avžner Zg. Ložnica.

- V torek bo ob 16.30 sestanek članov župnijske Karitas.

- V sredo, 8. 3., bo ob 18.30 v knjižnici Josipa Vošnjaka predstavitev knjige Preobrazbe mesta, avtorice Simone Kostanjšek Brglez.

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- V postnem času po župniji od družine do družine roma križ.. Na oglasni deski v zvonici Jernejeve cerkve je seznam, kamor lahko vpišete, kdaj ste ga pripravljeni sprejeti.

- V postnem času je križev pot ob  petkih ob 18.00.

- Teden družine pod naslovom Mir se začne v družini bo od 18. do 25. marca. Več o tednu v prihodnji številki.

- Radijski misijon bo na Radiu Ognjišče od 26. marca do 1. aprila 2023. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bo sodeloval nadškof msgr. dr. Marjan Turnšek.

- Vabljeni na romanje v Fatimo pod duhovnim vodstvom našega župnika, Janija Družovca. Romanje bo od 24. 5. do 26. 5. Cena je 545 €, prijavite se v prostorih turistične agencije Sajko. Priporočamo in lepo vabljeni!

¿ Darovalci: za Cerkev (335 €): Aplinc, 3 x N. N. Hvala za vsak vaš dar!