- Od ponedeljka, 27. 3., dalje bodo večerne svete maše ob 19.00 (v župnijski cerkvi).

- Radijski misijon bo na Radiu Ognjišče od 26. marca do 1. aprila 2023.

Mnogi so mnenja, da se ob vojni, ki jo spremljamo, rušijo temelji svetovnega reda. Dejansko že dlje časa lahko opazujemo hud napad liberalnih idej, ki brutalno in brez treznega pomisleka rušijo skoraj vse temelje na katerih je deloval zahodni svet. V luči teh tem, ki pretresajo svet, so letošnji Radijski misijon naslovili: »Ko se temelji reda podirajo.«

S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih bo sodeloval nadškof msgr. dr. Marjan Turnšek. V kratkih pričevanjih, svetovalnici in pogovorih, bodo sodelovali tudi drugi duhovniki, redovniki, redovnice in laiki. Misijonski nagovori bodo vsak dan ob 11.15 in 17.00. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu, na spletni strani Radia Ognjišče.

-Na cvetni petek vabljeni v Marijino cerkev k sv. maši.  Ta dan bo tudi  priložnost za sv. spoved. Spovedniki: 08.30 – 10.00: g. Štefan Hodnik (žpk Poljčane); 10.00 – 12.00: g. Tomislav Šantak (žpk Črešnjevec); 12.00 – 14.00: g. Marjan Ristič (žpk Polskava); 14.00 – 16.00: g. Dejan Frangež (žpk Šmartno); 16.00 – 17.30: g. Franc Mlakar (žpk Laporje); 17.30 – 19.00: g. Damjan Tikvič (dhp Makole).

-  Prihodnja nedelja je cvetna nedelja. Pri svetih mašah bo blagoslov zelenja; slovesni blagoslov s procesijo v spomin Jezusovega vhoda v Jeruzalem bo pri sv. maši ob 10.30. Zato se bomo v primeru lepega vremena zbrali pod stopniščem pri Slomškovem domu in po blagoslovu v procesiji odšli v cerkev.

Oljčne vejice bodo na razpolago pred sv. mašo pri vhodu v cerkev. Prostovoljni prispevki so namenjeni obnovi primorskih cerkva.

Ročnodelska skupina Spominčice pa je izdelovala presmece (butarice). S prostovoljnimi prispevki pomagate pomoči potrebnim v naži župniji.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke pri svetih mašah namenjene potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- Vabljeni na romanje v Fatimo pod duhovnim vodstvom našega župnika, Janija Družovca. Romanje bo od 24. 5. do 26. 5. Cena je 545 €, prijavite se v prostorih turistične agencije Sajko. Priporočamo in lepo vabljeni!