VELIKI ČETRTEK - ZADNJA VEČERJA

- Dopoldan ob 10.00 ste povabljeni v stolnico k krizmeni maši, pri kateri škof posveti sveta olja, duhovniki pa obnovijo svoje duhovniške obljube.

- Zvečer ob 19.00 se bomo zbrali v  župnijski cerkvi, da se s slovesno sveto mašo Jezusu zahvalimo za tri velike darove, ki jih je pri zadnji večerji izročil svetu: SVETO EVHARISTIJO, DUHOVNIŠTVO IN NOVO ZAPOVED LJUBEZNI. Po »Slavi« utihnejo orgle in zvonovi. Po sveti maši bo prenos Najsvetejšega »na Oljsko goro« in molitvena ura za nove duhovniške poklice.

Pri tej sveti maši bo tudi obred umivanja nog. Obred je spomin na Jezusovo ponižno dejanje, ko je apostolom umil noge.

VELIKI PETEK – JEZUSOVA SMRT

Strogi post! To je edini dan v letu, ko ni svete maše.

Zvečer ob 19.00 se bomo zbrali k obredom velikega petka: k poslušanju Božje besede, k prošnjam za ves svet, češčenju križa in obhajilu. Po končanih obredih bo še molitvena ura – začetek molitvene devetdnevnice k Usmiljenemu Jezusu.

VELIKA SOBOTA – JEZUS V GROBU

Ves dan, takoj po jutranjem blagoslovu  ognja ob 8.00,  bo izpostavljeno Najsvetejše za tiho češčenje in molitev pri Božjem grobu vse do začetka vigilije, ki bo ob 19. uri. Pripeljite tudi otroke in z njimi vsaj nekaj minut postojte ob Jezusovem grobu.

Blagoslov ognja bo ob 8.00. Pridite z gobami in ponesite velikonočni ogenj na svoje domove. Pokadite jih in molite, naj ogenj Božje resnice in ljubezni prežene vsako temo in mraz.

BLAGOSLOV JEDIL:

14.00 Rutnikov križ na Zg. Bistrici

14.30 kapela v Zafoštu

15.00 kapela na Sp. Ložnici

Velikonočna vigilija ob 19.00 – zberemo se zunaj cerkve k blagoslovu ognja. Po slavju, poslušanju Božje besede in slavi, se ponovno oglasijo zvonovi in orgle.  Pred evangelijem zadoni velikonočna aleluja – vzklik kristjanovega veselja in slavljenja Boga. S prižganimi svečami (1,50 €) bomo vsi obnovili krstne obljube in zavezo z Bogom.

VELIKA NOČ – DAN JEZUSOVEGA VSTAJENJA.

- ob 6.30 vstajenje in procesija, ki jo  sklenemo z zahvalno pesmijo in blagoslovom z Najsvetejšim, nato slovesna sveta maša.