- »Poklicani, da bi živeli« je geslo tedna molitve za duhovne poklice, ki ga obhajamo od 23. do 30. aprila 2023. V tednu molitve posebej molimo za nove duhovne poklice, svetost ter stanovitnost poklicanih. V naši župniji bo tako pol ure pred sveto mašo molitvena ura, ki jo vodijo naslednje župnijske skupine:

23. april  - 8.30 v Marijini cerkvi: veroučenci

24. april -  18.30: družina

25. april -  18.30: zakonca

27. april -  18.30: katehistinje

28. april -  18.30: bolniki

29. april  - 18.30: bralci Božje besede

30. april – 6.30: sestre FBS

K molitveni uri in sveti maši seveda lepo vabljeni vsi ostali verniki!

Stopimo v teden molitve z novim žarom, v zavedanju, da je z nami On, ki je vstal in živi in daje »prihodnost in upanje« (Jer 29,11). Pridružimo se dogajanju v župniji, pa tudi doma. Za nove duhovne poklice pogosto in goreče molimo, iščimo novih molivcev, jasno oznanjajmo evangelij poklicanosti, o ljudeh v duhovnih poklicih govorimo pozitivno in spodbudno, ne bojmo se nagovoriti mlade (tudi v svoji družini), da razmislijo o morebitnem duhovnem poklicu; radi jih spodbudimo, da si poiščejo spremljevalca na poti razločevanja poklicanosti vse dokler Božjemu vabilu ne izrečejo končnega »DA«.

- Vabljeni na peš romanje na Ptujsko Goro za dobre družine in nove duhovne poklice, ki bo v ponedeljek, 1. maja. Romanje bo potekalo pod geslom »Vem, komu sem veroval« (2 Tim 1,12). Ena od smeri odhoda bo tudi iz Slovenske Bistrice, od cerkve Sv. Jožefa.  Hoje je okrog 3 ure in pol. Peš se gre samo v eno smer, nazaj grede bo organiziran prevoz, če bo potreba po tem ali pa se bodo romarji povezali po avtomobilih. Malica bo na Črešnjevcu v župnišču ob 12.00, kjer bo prva postaja in v Trnovcu pri Sestržah (kavica, sok, pecivo) ob 13.30 - hišna št. 24, seveda pa je smiselno imeti s seboj kakšen sendvič in vodo. Romanje je brezplačno. Lahko se priključite tudi na vmesnih postajah. Odhod izpred cerkve na Jožefu je ob 11.00, pred tem je možnost sv. maše ob 10.00, na Ptujski gori bo maša ob 16.00, daroval jo bo nadškof Alojzij Cvikl. Lepo vabljeni vsi, ki vam je mar za družine in nove duhovne poklice, še zlasti vabljeni mladi in družine z otroki! Zaradi lažje organizacije se prijavite do 29. 4. (na e-naslov Jasne Bohnec: jasnin.utrinek@gmail.com)

S prvim majem začenjamo s šmarnicami, s to lepo majsko pobožnostjo, ki ni namenjena le prvoobhajancem. Da bi pritegnili več veroučencev in staršev  bomo letos pripravili sodelovanje po triadah. Vabilo in podrobnejša navodila bodo dobili starši na e-naslove.

- Vabljeni na romanje v Fatimo pod duhovnim vodstvom našega župnika, Janija Družovca. Romanje bo od 24. 5. do 26. 5. Cena je 545 €, prijavite se v prostorih turistične agencije Sajko. Priporočamo in lepo vabljeni!

- Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. avgusta 2023 v Lizboni, na Portugalskem. Namenjen je vsem mladim, ki so stari med 15 in 35 let.  Za slovensko skupino prijave zbirajo na Katoliški mladini, kjer ponujajo več različnih paketov med katerimi lahko izbirajo romarji. Prijave zbirajo do 20. 6. 2023 oziroma do zapolnitve mest.

- Za čiščenje veroučnih prostorov nujno iščemo pomoč: mlajšo upokojenko ali brezposelno gospo, ki bi enkrat mesečno (ponedeljek dopoldan pribl. 2 uri) pomagala pri čiščenju. Če se katera čuti nagovorjeno, naj pokliče go. Nežo Justinek (041 488 652) ali se oglasi v župnijski pisarni v času uradnih ur. Že vnaprej Bog lonaj!