Veroučenci in starši, lepo vabljeni k šmarnični pobožnosti, ki je lepa priložnost, da se kot občestvo srečamo med seboj, z Marijo in Jezusom pri sv. mašni daritvi. Da bi pritegnili več veroučencev in staršev  bomo letos pripravili sodelovanje po triadah (ponedeljek – 3. triada, torek – 2. triada, četrtek – 1. triada, petek – 3. triada, sobota – 2. triada).

- Sestanek članov župnijske Karitas bo v torek, 9. maja, ob 17.30.

- Pohod za življenje bo letos prvič potekal tudi v Mariboru. Pridružite se 13. maja: ob 9.00 bo sv. maša pri frančiškanih,  na Grajskem trgu pa ob 9.30, kjer se bomo javno zavzeli za nedotakljivost človeškega življenja, od spočetja do naravne smrti.

- V nedeljo, 14. 5., bo pri sv. maši ob 10.30 37 otrok prejelo prvo sveto obhajilo, Jezusa pod podobo kruha. Nekaj klopi v cerkvi bo rezerviranih za prvoobhajance in njihove starše. Hvala za razumevanje!

Otroke izročamo v molitev. Zaželimo jim, da bi Jezusa vedno prejemali s čistim srcem, pogosto in z vsem zavedanjem, da je na ta način Jezus vedno pri nas.

- Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. avgusta 2023 v Lizboni, na Portugalskem. Namenjen je vsem mladim, ki so stari med 15 in 35 let.  Za slovensko skupino prijave zbirajo na Katoliški mladini, kjer ponujajo več različnih paketov med katerimi lahko izbirajo romarji. Prijave zbirajo do 20. 6. 2023 oziroma do zapolnitve mest.

- Za čiščenje veroučnih prostorov iščemo pomoč: mlajšo upokojenko ali brezposelno gospo, ki bi enkrat mesečno (ponedeljek dopoldan pribl. 2 uri) pomagala pri čiščenju. Če se katera čuti nagovorjeno, naj pokliče go. Nežo Justinek (041 488 652) ali se oglasi v župnijski pisarni v času uradnih ur. Že vnaprej Bog lonaj!

- Darovalci: za Spominčice (10 €) Meta Javernik, za Cerkev (7 €) NN; za Karitas (20 €) Rudi Vovk. Hvala za vsak vaš dar!