- Jutri, v ponedeljek, v torek in v sredo so pred praznikom Gospodovega vnebohoda prošnji dnevi. To so dnevi molitve za Božji blagoslov pri delu na polju, v šoli, v pisarnah, tovarnah, pa tudi dnevi molitve za mir in varnost našega življenja.

Svete maše bodo pri podružnicah: v ponedeljek pri sv. Marjeti, v torek pri sv. Jožefu in v sredo v Marijini cerkvi – ob 8.30.

- V četrtek je praznik Gospodovega vnebohoda, zato lepo vabljeni k sveti maši.

Veroučenci in starši,  še naprej vabljeni k šmarnični pobožnosti, ki je lepa priložnost, da se kot občestvo srečamo med seboj, z Marijo in Jezusom pri sv. mašni daritvi.

- Oratorij v naši župniji bo od 3. do 7. julija. Tema bo navdušila ljubitelje domišljijskega sveta, saj gre za  Hobita, književno delo avtorja J. R. R. Tolkiena, znanega tudi po fantazijski trilogiji Gospodar prstanov. Za več informacij lahko sledite skupini na FB Oratorij Slovenska Bistrica. Objavljene bodo tudi v glasilu.

- Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. avgusta 2023 v Lizboni, na Portugalskem. Za slovensko skupino prijave zbirajo na Katoliški mladini. Prijave zbirajo do 20. 6. 2023 oziroma do zapolnitve mest.

- Za čiščenje veroučnih prostorov iščemo pomoč: mlajšo upokojenko ali brezposelno gospo, ki bi enkrat mesečno (ponedeljek dopoldan pribl. 2 uri) pomagala pri čiščenju. Če se katera čuti nagovorjeno, naj pokliče go. Nežo Justinek (041 488 652) ali se oglasi v župnijski pisarni v času uradnih ur. Že vnaprej Bog lonaj!

- 1. maja nas je 32 romarjev prvič peš romalo od cerkve Sv. Jožefa v Slovenski Bistrici do Ptujskogorske Matere Božje. Molili smo za nove duhovne poklice, dobre družine in tudi za našo župnijo. Zahvaljujemo se črešnjevski župniji in g. župniku Tomislavu Šanteku, ki nas je velikodušno okrepil z malico in družini Križanec iz Sestrž, ki so nas prav tako prijazno sprejeli in okrepili. Romanje smo zaključili s sveto mašo na Ptujski gori. Pa znova ob letu obsorej!