- V tednu, ki je pred nami, bomo zaključili katehetsko leto. Veroučenci bodo pri verouku dobili katehetska potrdila/spričevala. Tudi v času počitnic ostajajmo povezani z molitvijo in srečevanji z Jezusom pri svetih mašah.

V sredo, 31. maja 2023, bo v Katoliški cerkvi potekala molitev za sinodo. Glavni molitveni namen bo, da bi celoten sinodalni proces potekal pod okriljem Device Marije in da bi v njem dejavno sodelovali različni cerkveni poklici in službe. Zato lepo vabljeni na Ptujsko goro, kjer bo ob 19.00 molitvena ura in sveta maša, ki jo bo daroval mariborski nadškof metropolit msgr. Alojzij Cvikl.

- V četrtek lepo vabljeni v Marijino cerkev, kjer bo ob 18.30 molitvena ura. Še posebej lepo vabljeni letošnji prvoobhajanci in njihovi starši.

- Od četrtka, 1. junija, dalje, bodo svete maše v četrtek, petek in soboto ob 19.00 v Marijini cerkvi!

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije.

- Junija, julija in avgusta bo župnijska pisarna odprta v ponedeljek in sredo med 8.00 in 10.00. Za nujne primere (pogreb, bolniško maziljenje …) je g. župnik dosegljiv na mobilni številki (041 289 666).

- Škofijski odbor za mlade Maribor vabi na nočno peš romanje na Ptujsko Goro. Romanje bo potekalo v soboto, 24. junija 2023, s pričetkom ob 18. uri izpred župnijske cerkve v Slivnici pri Mariboru. Pot nas bo vodila skozi Rače in Cirkovce na Ptujsko Goro, kjer bomo okoli polnoči zaključili z zahvalno sveto mašo. Na romanje so povabljeni vsi, mladi in stari – vsi, ki čutijo v srcu zahvalo. Zaradi lažje organizacije prosimo, če se na romanje prijavite na mail: jure.sojc@nadskofija-mb.si

- Oratorij v naši župniji bo od 3. do 7. julija. Tema bo navdušila ljubitelje domišljijskega sveta, saj gre za  Hobita, književno delo avtorja J. R. R. Tolkiena, znanega tudi po fantazijski trilogiji Gospodar prstanov. Za več informacij lahko sledite skupini na FB Oratorij Slovenska Bistrica. Objavljene bodo tudi v glasilu. Letos kosila ne bodo naročali v okoliških gostilnah,  zato lepo vabljeni, da se pridružite ekipi oratorijskih kuharskih mojstrov ali razširite vest o tem. Taki koraki so možnost, da sodelujemo, se povezujemo in skupaj kot bratje in sestre živimo svojo vero. Vsi, ki se čutite nagovorjene, se lahko prijavite v župnijski pisarni ali na zasebno sporočilo na Facebook strani oratorija.

- Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. avgusta 2023 v Lizboni, na Portugalskem. Za slovensko skupino prijave zbirajo na Katoliški mladini. Prijave zbirajo do 20. 6. 2023 oziroma do zapolnitve mest.

- Še vedno iščemo pomoč za čiščenje veroučnih prostorov. Če se kdo čuti nagovorjeno, naj pokliče go. Nežo Justinek (041 488 652) ali se oglasi v župnijski pisarni v času uradnih ur. Že vnaprej Bog lonaj!