- V četrtek, 8. junija, bo praznik svetega Rešnjega Telesa in Krvi -  za kristjane eden največjih praznikov Zunanjo slovesnost tega praznika bomo obhajali s slovesno evharistično procesijo pri večerni sveti maši, ki bo zato v župnijski cerkvi ob 19.00. Lepo vabljeni!

- Škofijski odbor za mlade Maribor vabi na nočno peš romanje na Ptujsko Goro. Romanje bo potekalo v soboto, 24. junija 2023, s pričetkom ob 18. uri izpred župnijske cerkve v Slivnici pri Mariboru. Pot nas bo vodila skozi Rače in Cirkovce na Ptujsko Goro, kjer bomo okoli polnoči zaključili z zahvalno sveto mašo. Na romanje so povabljeni vsi, mladi in stari – vsi, ki čutijo v srcu zahvalo. Zaradi lažje organizacije prosimo, če se na romanje prijavite na mail: jure.sojc@nadskofija-mb.si

- Tradicionalno romanje bolnih, ostarelih in invalidov na Brezje bo v soboto, 24. junija. Odhod avtobusa iz Slovenske Bistrice bo ob 7.00, prihod v poznih popoldanskih urah. Cena romanja (prevoz in kosilo) je 35,00 € in poravnate ob prijavi v župnijski pisarni. Prijave sprejemamo do zapolnitve avtobusa.

- Oratorij v naši župniji bo od 3. do 7. julija. Tema bo navdušila ljubitelje domišljijskega sveta, saj gre za  Hobita, književno delo avtorja J. R. R. Tolkiena, znanega tudi po fantazijski trilogiji Gospodar prstanov. Za več informacij lahko sledite skupini na FB Oratorij Slovenska Bistrica.

¿ Svetovni dan mladih bo potekal od 1. do 6. avgusta 2023 v Lizboni, na Portugalskem. Za slovensko skupino prijave zbirajo na Katoliški mladini. Prijave zbirajo do 20. 6. 2023 oziroma do zapolnitve mest.

- V preteklem tednu smo zaključili katehetsko leto. Veroučenci so pri verouku dobili katehetska potrdila/spričevala. Kdor ga ni, naj pride v župnijsko pisarno v času uradnih ur.

Tudi v času počitnic ostajajmo povezani z molitvijo in srečevanji z Jezusom pri svetih mašah.

- Od četrtka, 1. junija, dalje, so svete maše v četrtek, petek in soboto ob 19.00 v Marijini cerkvi!

- Junija, julija in avgusta je župnijska pisarna odprta v ponedeljek in sredo med 8.00 in 10.00. Za nujne primere (pogreb, bolniško maziljenje …) je g. župnik dosegljiv na mobilni številki (041 289 666).

- Še vedno iščemo pomoč za čiščenje veroučnih prostorov. Če se kdo čuti nagovorjeno, naj pokliče go. Nežo Justinek (041 488 652) ali se oglasi v župnijski pisarni v času uradnih ur. Že vnaprej Bog lonaj!

!