- V tem tednu je v naši župniji potekal oratorij. Hvala vsem staršem, ki ste nam zaupali svoje otroke. Otrokom hvala za srčnost in veselje. Hvala vsem v kuhinji, ki ste poskrbeli za okusno hrano. Hvala Župnijski karitas za denarno donacijo. Seveda pa hvala vsem animatorjem, ki ste odlično opravili svoje poslanstvo. Z dušo in srcem so bili predani otrokom. HVALA!

- Junija, julija in avgusta je župnijska pisarna odprta v ponedeljek in sredo med 8.00 in 10.00. Za nujne primere  je g. župnik dosegljiv na mobilni številki (041 289 666).

- Na spletni strani Družine je dosegljiv spletni Vodnik po duhovnih vajah 2023  Naj bo v poletnih mesecih čas tudi za Boga in rast vere!

- V nedeljo, 23. julija 2023, bomo obhajali Krištofovo nedeljo. Na ta dan bo potekala vozniška akcija MIVA za nakup prepotrebnih vozil za naše misijonarje.

Naj vas akcija MIVA nagovori, da boste ob prošnji za srečno vožnjo z veseljem darovali tudi za misijonska vozila. Pri izhodu iz cerkve bo škatla za darovanje.

Vsak voznik ali voznica ve, kako dragocen je lahko avto za vsakodnevne opravke. Kaj pomeni prevozno sredstvo v misijonih, kjer je to pogosto edino vozilo daleč naokoli, si lahko le predstavljamo. O tem naj najbolje spregovorijo zahvale misijonarjev, ki jih objavljamo v nadaljevanju. Z različnimi vozili pogosto dobesedno rešujejo življenja. Z vašimi darovi smo lani podprili 25 projektov v skupni vrednosti 593.760,00 €.

Po svetih mašah bo blagoslov prevoznih sredstev in udeležencev v prometu.