- Hvala vsem, ki so v soboto na romanju po Jernejevi poti poskrbeli za pogostitev pri cerkvah/kapelah!

Hvala tudi vsem, ki ste kakorkoli pomagali pri lepem obhajanju župnijskega žegnanja.

- Od četrtka, 31. 8., bodo ob delavnikih svete maše v župnijski cerkvi in ne več v Marijini!

- Pred nami je četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- 3. septembra, na angelsko nedeljo, lepo vabljeni na Devino, kjer bo ob 15.00 sv. maša.

- Novo katehetsko leto bomo začeli v ponedeljek, 11. septembra. Urnik bo objavljen na spletni strani župnije, na oglasnih deskah in v župnijski pisarni. Na spletni strani pa bo tudi katehetsko pismo staršem in veroučencem ter vpisnica. Vpisnico starši natisnite in jo veroučenci izpolnjeno prinesejo k verouku.

Škofijski molitveni dan za duhovne poklice bo na Ptujski Gori v soboto, 9. 9. Program se bo začel ob 8.30 sočasno na treh krajih: molitvena ura v baziliki, srečanje za mlade (zlasti ministrante) v Frančiškovi dvorani, križev pot po romarski poti. Ob 9.30 bodo v baziliki pete litanije in ob 10.00 slovesna sveta maša, ki jo bo vodil nadškof, msgr. Alojzij Cvikl.

- Vseslovensko srečanje mladih v Stični pod geslom: »Kdo praviš, da sem?«,  bo v soboto, 16. 9. Mladi, lepo vabljeni. Prijavite se v župnijski pisarni do nedelje, 10. septembra.

Geslo letošnje Stične mladih je ‘Kdo praviš, da sem?’ in odgovarja na dileme mladih. V porastu uporabe družbenih omrežij se namreč v mnogih mladih poraja vprašanje identitete – od kod izhajam, kdo sem? Ustvarjalci letošnjega festivala so navdih za geslo našli v svetopisemskem odlomku iz 2. pisma Korinčanom (2 Kor 5, 17-21), ki na to vprašanje odgovarja s preprostim: “Če je torej kdo v Kristusu, je nova stvaritev. Staro je minilo. Glejte, nastalo je novo.” Zato želijo mlade spodbuditi, da ustvarijo novo identiteto oziroma mišljenje v Kristusu.

- Hvala vsem za pomoč prizadetim v nedavnih ujmah. Kdor bi še želel darovati, lahko svoj prispevek nakaže na: Slovenska karitas, Kristanova ulica 1; 1000 Ljubljana, TRR: SI56 0214 0001 5556 761; Koda namena: CHAR; Namen: POMOČ POPLAVE; Sklic: SI00 624.

Prispevate lahko tudi s poslanim SMS sporočilom KARITAS5 na 1919 in prispevate 5 EUR ali KARITAS10 na 1919 in prispevate 10 EUR.