- Danes popoldan, 10. 9., bo ob 15.00 srečanje starejših in bolnih: ob 15.00 bo v župnijski cerkvi sveta maša in bolniško maziljenje, nato sledi druženje v Slomškovem domu. Lepo vabljeni!

- Letošnji teden mladih poteka od 10. do 16. septembra 2023. Namen nedelje in tedna mladih je:

– mladim dati spodbudo za krščansko življenje na začetku šolskega in akademskega leta,

– ovrednotiti vlogo mladih v župniji,
– molitev župnije za mlade ter
– ponuditi mladim voditeljem vsebinsko spodbudo za delo z mladimi.

- Jutri, v ponedeljek, 11. septembra, začenjamo z novim katehetskim letom. Urnik in katehetsko pismo je objavljeno na spletni strani župnije in oglasnih deskah, dobite pa ga tudi v cerkvi in župnišču, kjer so tudi vpisnice (izpolnjeno morajo oddati vsi veroučenci oz. njihovi starši). Starši naj s svojimi otroki tako uredijo njihove izvenšolske dejavnosti, da bo med njimi čas tudi za versko vzgojo in rast. Hvala.

- V naši župniji bomo začeli s pripravo na prejem zakramentov za odrasle. Uvodno srečanje bo v torek, 26. septembra ob 19.30 v župnijski pisarni. Skupina je namenjena odraslim, ki želijo prejeti zakramente uvajanja: krst, obhajilo in birmo. Na prvem srečanju se bomo dogovorili glede skupnega tedenskega termina, na katerem se bomo srečevali do velike noči. Občasno ali redno pa se skupini lahko pridružite tudi tisti, ki ste že prejeli zakramente, a bi želeli poglobiti svoj odnos do Boga, predvsem pa svojo vero povezati z izkušnjo vsakdanjega življenja.

Prosimo za prijave do 24. septembra na e-naslov: zupnija.slovenska.bistrica@rkc.si

- Od septembra dalje je župnijska pisarna odprta v ponedeljek, torek in sredo med 8.00 in 10.00. Za nujne primere (pogreb, bolniško maziljenje) pa lahko tudi izven uradnih ur pokličete g. župnika.