- Danes popoldan (24. 9.) lepo vabljeni na  osrednjo slovesnost Slomškove nedelje, ki bo v Zavodu A. M. Slomška, Vrbanska c. 30, Maribor.

Ob 15.00 bo molitvena ura in nato, ob 16.00 somaševanje škofov in duhovnikov. Somaševanje bo vodil ljubljanski nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore.

- Prihodnjo nedeljo, 1. oktobra, lepo vabljeni ob 10.30 k družinski sveti maši, pri kateri bodo sodelovali naši veroučenci. Skupaj bomo prosili za Božji blagoslov v tem šolskem in katehetskem letu.

- Prihodnja nedelja je prva nedelja v mesecu. Pri sv. mašah bo vaš dar za potrebe župnije: vzdrževanje in obnovo cerkvenih objektov.

- V naši župniji bomo začeli s pripravo na prejem zakramentov za odrasle. Uvodno srečanje bo v torek, 26. septembra ob 19.30 v župnijski pisarni. Skupina je namenjena odraslim, ki želijo prejeti zakramente uvajanja: krst, obhajilo in birmo. Na prvem srečanju se bomo dogovorili glede skupnega tedenskega termina, na katerem se bomo srečevali do velike noči. Občasno ali redno pa se skupini lahko pridružite tudi tisti, ki ste že prejeli zakramente, a bi želeli poglobiti svoj odnos do Boga, predvsem pa svojo vero povezati z izkušnjo vsakdanjega življenja.

Prosimo za prijave do 24. septembra na e-naslov: zupnija.slovenska.bistrica@rkc.si

- Mesec oktober nas bo vabil k molitvi rožnega venca. Molimo ga lahko sami, v tihoti svojega srca, po družinah, po skupinah, pred mašo … Da bi pomnožili oz. obnovili to molitev, bomo v oktobru pol ure pred sveto mašo molili rožni venec po skupinah: ŽPS, zakonci, veroučenci … Razpored bo objavljen v prihodnji številki glasila.

- Mašne namene za leto 2024 bomo sprejemali od oktobra dalje. Hvala za razumevanje.