- Mesec oktober nas vabi k molitvi rožnega venca. Molimo ga lahko sami, v tihoti svojega srca, po družinah, po skupinah, pred mašo … Da bi pomnožili oz. obnovili to molitev, bomo v oktobru pol ure pred sveto mašo molili rožni venec po skupinah: ŽPS, zakonci, veroučenci …

- V torek, 3. 10., bo ob 17.30 srečanje članov Karitas. Lepo vabljeni!

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Če bi še kdo želel obisk duhovnika, naj to sporoči na njegovo telefonsko številko.

Svojci, poskrbite za svoje ostarele in bolne, ki ne morejo več v cerkev, da se na tak način srečajo z Jezusom v zakramentih.

- Prejem zakramenta svete birme je pomembna in odgovorna naloga vsakega birmanca. Ena ura verouka na teden je premalo, da lahko birmanec spozna, izkusi in doživi Boga, zato jim je potrebno ponuditi še druge možnosti duhovnega razvoja. Naslednji vikend odhaja 34 birmancev naše župnije na duhovne vaje v dom duhovnih vaj Podlehnik. V ta namen vas prosimo, zmolite kaj za nas, da bomo odprtega srca in bo Sveti Duh lahko deloval v nas.

Ker si na duhovnih vajah sami kuhamo, potrebujemo nekaj sestavin, ki pa nam jih morda lahko vi donirate. Potrebovali bi krompir, jabolka, zeleno solato, čebulo, sok, paradižnik, marmelado in jajčka. Če imate kaj od tega »viška«, vas prosimo, da prinesete do četrtka, 5. 10., in nastavite pred župnijsko pisarno, s pripisom za birmance. Hvala že vnaprej za vašo velikodušnost in molitveno podporo.

- MePZ Natanael vabi na letni koncert z gosti (MePZ Anice Černejeve Makole), ki bo v soboto, 7. oktobra, ob 19.30 v cerkvi sv. Jožefa. Vstopnine ni, veseli bomo prostovoljnih prispevkov.

- Mašne namene za leto 2024 bomo sprejemali od oktobra dalje. Hvala za razumevanje.

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024. Vsako leto se mladi različnih narodnosti in veroizpovedi zberejo v enem od evropskih mest. Za Baslom, Madridom, Vroclavom, Torinom in Rostockom bo 46. evropsko srečanje mladih potekalo v Ljubljani. Namen srečanja je mlade spodbuditi, da poživijo svoje duhovno življenje ter postanejo nosilci miru, sprave in solidarnosti. Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.