- Mesec oktober nas vabi k molitvi rožnega venca. Molimo ga lahko sami, v tihoti svojega srca, po družinah, po skupinah, pred mašo … Da bi pomnožili oz. obnovili to molitev, v oktobru pol ure pred sveto mašo molimo rožni venec po skupinah: ŽPS, zakonci, veroučenci …

- Od 8. do 15. oktobra poteka Teden za življenje 2023 pod geslom Povzdignimo dar življenja. Živimo v času, ko je in bo še bolj potrebno zastaviti glas »za življenje«. Zato vabljeni, da se združimo v molitvi za pogum in razsvetljenje, da bi znali ustrezno pričevati in delovati.

- V torek, 10. 10., bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni že k sveti maši, saj bo tema srečanja Evharistija – skrivnost velike noči.

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024. Vsako leto se mladi različnih narodnosti in veroizpovedi zberejo v enem od evropskih mest. Za Baslom, Madridom, Vroclavom, Torinom in Rostockom bo 46. evropsko srečanje mladih potekalo v Ljubljani. Namen srečanja je mlade spodbuditi, da poživijo svoje duhovno življenje ter postanejo nosilci miru, sprave in solidarnosti. Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.

- Darovalci: za Oznanila (20 €) – Aplinc in NN; za čiščenje cerkve (100 €) – NN; za Cerkev (60 €) – Z. H., Aplinc, NN; za Karitas (135 €) – iz nabiralnika, Rudi Vovk. Hvala za vsak vaš dar!