- Danes, 22. oktobra, obhajamo  misijonsko nedeljo. Papež je za letošnjo poslanico izbral geslo: »Goreča srca, noge na poti«, ki spominja na odlomek srečanja učencev v Emavsu z Jezusom. Vsak misijonar in tudi vsak kristjan je poklican, da odpre svoje srce, da se razvname ob Jezusovi besedi in nato aktivno stopi v življenje kot pričevalec Božjega kraljestva.

Današnje nabirke bomo namenili za pomoč katoliškim misijonom po vsem svetu. V Sloveniji smo lani zbrali 275.123,85 € in s temi darovi pomagali pri cerkvenih projektih v Maliju in Mavretaniji. Hvala za vsak vaš dar!

- V noči iz sobote na nedeljo (29. 10.) bomo premaknili ure na zimski čas. Od ponedeljka, 30. oktobra dalje bodo večerne svete maše ob 18.00

- Bliža se praznik vseh svetih in vernih duš, ko se še posebej spominjamo naših rajnih sorodnikov, dobrotnikov, prijateljev in znancev. Za kristjane ni dovolj, če se naših dragih rajnih spominjamo samo s svečami in rožami. Potrebno je, da zanje molimo, zato darujmo tudi kakšno sveto mašo za naše pokojne.

Na Slovenski karitas tudi letos v akciji »Manjša sveča za sočloveka sreča« pozivajo k manjši porabi sveč in k uporabi manjših sveč, ki gorijo krajši čas. S tako odločitvijo bomo varovali okolje, ob tem da lahko privarčevana sredstva podarimo za ljudi v stiski.

- Smo v oktobru, ki je mesec molitve rožnega venca. Vabljeni k skupni molitvi v našo župnijsko cerkev, kjer to molitev molimo po skupinah pol ure pred sveto mašo.

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024. Vsako leto se mladi različnih narodnosti in veroizpovedi zberejo v enem od evropskih mest. Za Baslom, Madridom, Vroclavom, Torinom in Rostockom bo 46. evropsko srečanje mladih potekalo v Ljubljani. Namen srečanja je mlade spodbuditi, da poživijo svoje duhovno življenje ter postanejo nosilci miru, sprave in solidarnosti. Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.