- Od ponedeljka (30. 10.) dalje bodo večerne svete maše ob 18.00.

ODPUSTKI

Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek za vsak obisk pokopališča in molitev za rajne.

S Prav tako ga je mogoče prejeti v vseh cerkvah in javnih kapelah 1. in 2. novembra ter na prejšnjo ali na naslednjo nedeljo,

Ÿče smo bili pri spovedi in obhajilu

Ÿter molimo po namenu svetega očeta. (Po namenu svetega očeta izmolite Oče naš, Zdravo Marijo, Slavo. Pred molitvijo izrečete: "Po namenu svetega očeta").

S Odpustek lahko namenimo rajnim, ki so še v stanju očiščevanja in jim lahko pomagajo tisti, ki so že pri Bogu in mi, ki še romamo po zemlji s svojimi molitvami, darovanimi mašami, dobrimi deli in odpustki, sami sebi namreč ne morejo več pomagati.

- V sredo je praznik vseh svetih. Ta dan vsako leto še tesneje poveže vse žive in rajne. Lepo vabljeni k prazničnim sv. mašam, še posebej vabljeni na pokopališče, kjer bo sv. maša ob 14.00 v poslovilni dvorani na pokopališču.

Zvečer ob 18.00 bo skupna molitev rožnega venca v župnijski cerkvi za vse rajne. Priporočamo in lepo vabljeni! Če se nam ne boste mogli pridružiti v našem farnem domu, pa za pokojne molite v svojih domovih.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je zahvalna. Sveta maša ob 10.30 bo samo pri sv. Jožefu. Hkrati bo to tudi družinska sveta maša s sodelovanjem veroučencev. Družine, lepo vabljene!

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- Zakonski jubilanti, ki v tem letu praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … 60 let) prisrčno vabljeni na srečanje, ki bo v nedeljo, 26. 11. 2023, ob 10.30 v župnijski cerkvi. Po maši bo v dvorani Slomškovega doma skromna pogostitev. Prijavite se v župnišču. Zadnji rok prijave je 19. november. Prijavite se tudi tisti, ki se niste tukaj poročili, pa živite v naši župniji.

- Sveti Miklavž bo obiskal in obdaril  otroke v torek, 5. decembra, ob 17.00, v župnijski cerkvi. Da pa ga bomo lažje pričakali, si bomo ogledali še kratko dramsko zgodbo.

Otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do nedelje, 26. novem-bra, zaradi lažje organizacije pa prosimo, če to storite čim prej. Prispevek za darilo (primerno je za otroke do druge triade OŠ) je 10 € (ostalo krije župnija in Karitas – darilo bo v vrednosti 15 €).

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024. Vsako leto se mladi različnih narodnosti in veroizpovedi zberejo v enem od evropskih mest. Namen srečanja je mlade spodbuditi, da poživijo svoje duhovno življenje ter postanejo nosilci miru, sprave in solidarnosti. Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.

- Na voljo so Marijanski koledarji (3,30 €) in enolistni stenski koledarji (0,70 €).