- Župnijska karitas Slovenska Bistrica lepo vabi na dobrodelni koncert, ki bo v nedeljo, 3. 12., ob 17.00  v dvorani Slomškovega doma.  Nastopajo: Darja Gajšek Janković, Frajhajmska godba, Glasbena šola Slovenska Bistrica, MePZ Natanael, vrtec Blaže in Nežica, ansambel Pika si, Stezice, Aljaž in Lucija Čuček. S svojimi prostovoljnimi prispevki boste pomagali prizadetim  v letošnjih poplavah,  zato hvala za vsak vaš dar!

- Letošnji Teden Karitas bo potekal od ponedeljka, 27. 11. 2023 do nedelje, 3. 12. 2023. S Tednom Karitas bomo obeležili 33. letnico organizirane oblike delovanja Karitas v Sloveniji. V tednu Karitas nas bo letos nagovarjalo geslo »UPANJE ZA VSE.« s katerim drug drugemu vlivamo zaupanje, da obstajajo rešitve za izzive, probleme in težave. Karitas v mnoge družine prinaša upanje v obliki hrane, plačila položnic, z nakupom šolskih potrebščin in kurjave. Pogovor in skupno iskanje rešitev pa je spodbuda in pomoč na poti v samostojnost. Na nacionalni ravni bosta v Tednu Karitas potekala dva osrednja dogodka:

- Sreda, 29. 11. 2023: ROMANJE PROSTOVOLJCEV IN SODELAVCEV KARITAS NA SLOMŠKOVO PONIKVO

- Sreda, 29. 11. 2023: 33. DOBRODELNI KONCERT KLIC DOBROTE na SLO1 ob 20.00.

- Pred nami je četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Pred nami je adventni čas, zato svojci poskrbite, da bodo vaši bolni in ostareli, ki ne morejo več v cerkev, prejeli Jezusa v zakramentih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu in hkrati nedelja Karitas, zato bodo denarne nabirke namenjene župnijski in škofijski Karitas. Hvala za vaše denarne darove!

- Prihodnjo nedeljo bo ob 10.30 družinska sveta maša s sodelovanjem naših veroučencev. Družine lepo vabljene!

- Prihodnjo nedeljo bomo vstopili v adventni čas. Z njim katoličani začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič. Glavni simbol tega časa je adventni venec. Naj ne bo le lep okras, temveč molitveni pripomoček, ob katerem se bo zbirala družina k molitvi.

Venčke so izdelovali tudi naši skavti in z nakupom podpirate njihovo delovanje.

- S prvim dnem adventnega časa se bo na pot po naši župniji podala Marija Romarica. Vse tiste družine (posamezniki), ki ste jo pripravljene sprejeti za en dan, vas prosimo, da se vpišete na seznam, ki visi zadaj v župnijski cerkvi. Kip Matere Božje boste lahko sprejeli po večerni sveti maši in ga naslednji večer tudi vrnili v župnijsko cerkev, da ga prejme naslednja družina. Lepo povabljeni k tej obliki priprave na božične praznike.

- Sveti Miklavž bo obiskal in obdaril  otroke v torek, 5. decembra, ob 17.00, v dvorani Slomškovega doma. Kdor bi želel prijaviti svojega otroka, lahko to stori le še danes. Prispevek za darilo je 10 €.

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024.. Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.

- Založba Družina za letošnji advent pripravlja dodatne vsebine kot priloga tednika Družina -  »Podarim ti luč«. Vsak teden bodo pripravili adventno razmišljanje, duhovno misel in molitev. Hkrati vam podarjajo tri adventne in dvojno božično številko Družine. Pri izhodu iz cerkve so letaki za naročilo teh brezplačnih številk.

- Na voljo so Marijanski koledarji (3,30 €), enolistni stenski koledarji (0,70 €) in Družinska pratika (7,50 €)