- Župnijska karitas Slovenska Bistrica lepo vabi na dobrodelni koncert, ki bo v nedeljo, 3. 12., ob 17.00  v dvorani Slomškovega doma.  Nastopajo: Darja Gajšek Janković, Frajhajmska godba, Glasbena šola Slovenska Bistrica, MePZ Natanael, vrtec Blaže in Nežica, ansambel Pika si, Stezice, Aljaž in Lucija Čuček. S svojimi prostovoljnimi prispevki boste pomagali prizadetim  v letošnjih poplavah, zato hvala za vsak vaš dar!

- S prvim dnem adventnega časa se je na pot po naši župniji podala Marija Romarica. Ob kipu Brezmadežne in priloženi molitvi se bomo pripravljali na božič. Vsi tisti, ki ste jo pripravljeni sprejeti V svoj dom za en dan, se sami vpišite na seznam, ki visi zadaj v župnijski cerkvi na oglasni deski. Lepo povabljeni k tej obliki priprave na božične praznike.

- S prvo adventno nedeljo vstopamo v adventni čas. Na ta prihod se je treba pripraviti. Zato je priložnost, da v tem času vsak kristjan naredi inventuro svojega verskega in duhovnega življenja. Postavi si vprašanje: »Kakšen kristjan sem?« Na podlagi odgovora opravi tudi osebno sveto spoved, ki naj bo sestavni del priprave na božič. Priložnost zanjo bo pred vsako sv. mašo. Naj nam to pomaga pri pripravi na božič.

- V torek, 5. 12., bo ob 16.30 sestanek članov župnijske Karitas. Lepo vabljeni!

- V petek bo praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije, zato lepo vabljeni k sveti maši. Brezmadežna Marija je preroško znamenje in podoba, ki tudi nas spodbuja k prizadevanju za svobodo srca in čisto prosojnost pred Bogom.

- Veroučenci po župnijah so vsako leto v adventu spodbujeni k dobrodelnosti. Za ta namen so pri verouku dobili adventni koledar, ki služi kot pomoč otrokom in staršem pri doživljanju adventnega časa in pripravi na Jezusovo rojstvo.

Koledar pa jih spodbuja tudi k njihovi solidarnosti z otroki po svetu, ki živijo v revščini in velikem uboštvu. Prihranki, ki jih v decembrskih dneh podarijo otroci za svoje vrstnike, revne otroke po svetu, pomagajo zgraditi otroške vrtce, šole in dispanzerje v deželah v razvoju. Lahko bi rekli: »Zrno na zrno pogača, evro na evro …«

- Sveti Miklavž bo obiskal in obdaril  otroke v torek, 5. decembra, ob 17.00, v dvorani Slomškovega doma.

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024.. Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.

- Na voljo so Marijanski koledarji (3,30 €), enolistni stenski koledarji (0,70 €) in Družinska pratika (7,50 €)