- V torek, 12. 12., bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni tudi k sveti maši!

-  Sklepno obdobje adventnega časa v Katoliški cerkvi začenjamo v nedeljo, 17. decembra, z božično osemdnevnico, ki predstavlja neposredno bogoslužno pripravo na božič. Osemdnevnica nam želi približati hrepenenje in pričakovanje Gospodovega rojstva. Lepo vabljeni!

- Prihodnjo nedeljo, 17. 12.,  bo pri sveti maši ob 10.30 sprejem »Luči miru iz Betlehema«. Sveče bodo na voljo pri vseh svetih mašah. S svojimi prostovoljnimi darovi podpirate delovanje slovenskih skavtov. Del denarja pa namenijo tudi za ljudi v stiski.

- V četrtek, 21. 12., bo ob 19.00 v župnijski cerkvi božični koncert okteta Planika z gostujočo vokalno skupino Virtus. Prisrčno vabljeni!

- S prvim dnem adventnega časa se je na pot po naši župniji podala Marija Romarica. Ob kipu Brezmadežne in priloženi molitvi se pripravljamo na božič. Vsi tisti, ki ste jo pripravljeni sprejeti V svoj dom za en dan, se sami vpišite na seznam, ki visi zadaj v župnijski cerkvi na oglasni deski. Lepo povabljeni k tej obliki priprave na božične praznike.

- Kot vsako leto, nas tudi letos v tišino adventnega časa Bog nežno vabi, naj se vrnemo k Njemu in poravnamo svojo pot do srca sočloveka ter uvidimo njegove morebitne potrebe po pomoči. Če hočemo odgovoriti na to Jezusovo sporočilo v naši pripravljenosti srečati se z Bogom, nas to nujno pripelje do dobre adventne spovedi, kjer nas čaka Bog, da nas z odpuščanjem osvobodi naših grehov in nam vrne duhovno svobodo in mir v srce in dušo. Priložnost za sveto spoved je pred sveto mašo.

- Veroučenci po župnijah so vsako leto v adventu spodbujeni k dobrodelnosti. Za ta namen so pri verouku dobili adventni koledar, ki služi kot pomoč otrokom in staršem pri doživljanju adventnega časa in pripravi na Jezusovo rojstvo.

- V župnijski pisarni so fotografije s srečanja zakonskih jubilantov.

- Ljubljana bo gostila 46. evropsko srečanje mladih. Srečanje se bo odvijalo od 28. 12. 2023 do 1. 1. 2024. Prijave zbirajo do 10. 12.  Kogar bi srečanje zanimalo, si lahko več o tem prebere na spletni strani taizeljubljana.si.

- Na koncertu Karitas ste darovali za prizadete v poplavah 1.510 €. Pri nedeljski nabirki na nedeljo Karitas pa 1.205,08 €. Bog povrni vašo dobroto!

- Na voljo so Marijanski koledarji (3,30 €), enolistni stenski koledarji (0,70 €) in Družinska pratika (7,50 €).