- Danes, 17. decembra, pričenjamo z božično osemdnevnico. »Kralja, ki prihaja, pridite, molimo!« nas bo vabil psalmist k svetim mašam. Naj bo tudi obisk osemdnevnice naša duhovna priprava na praznik Gospodovega rojstva.

- Danes so v našo župnijo skavti prinesli betlehemsko luč miru. Geslo letošnje poslanice je Premostimo in razsvetlimo. Nasprotje med mrazom in toploto, žalostjo in veseljem, grozotami in mirom, temo in svetlobo. Ko doživimo prvo, šele zares spoznamo dragoceno vrednost drugega. Ko vidiš nekoga, ki ga zebe, ki je žalosten, ki beži pred neurjem, ki se boji teme, stopi k njemu. Podaj mu roko, pomagaj mu na poti k toploti, veselju, miru, razsvetli njegovo temo. Podaj mu roko, med vama postavi most. Most, ki zraste, ko se človek človeku nasmehne. Most, ki zraste, ko te roke povabijo v objem. Most, po katerem hitiš v odgovor klicu na pomoč. Drug drugemu lahko v še tako hudi preizkušnji prinašamo Luč upanja. Postavimo most, kjer ga ni. Prižgimo luč, kjer še ne gori.

- V četrtek, 21. 12., bo ob 19.00 v župnijski cerkvi božični koncert okteta Planika z gostujočo vokalno skupino Virtus. Prisrčno vabljeni!

- V nedeljo je Sveti večer. Dopoldan bodo svete maše po nedeljskem razporedu. Zvečer bo družinska sveta maša ob 18. in polnočnica ob 24. uri.

- Adventni čas je čas priprave na praznik Jezusovega rojstva. Prav je, da se na praznik pripravimo tudi tako, da očistimo naša srca v zakramentu sv. spovedi. Priložnost zanjo je pol ure pred sveto mašo.

- Spet je leto naokoli in pred nami so različni božično - novoletni običaji. K tem sodijo tudi blagoslovi vaših domov. Kdor želi blagoslov, naj pokliče in se prijavi v župnijski pisarni ali g. župniku na njegovo mobilno številko.

- V zadnjih decembrskih dneh je priložnost za razmislek o verskem tisku za novo leto. Mnoge družine bi si lahko privoščile kakšno duhovno branje za svoj dom, pa so morda na ta vidik svojega krščanstva nekoliko pozabile. Lepo vabljeni, da si naročite kakšno duhovno revijo po pošti na svoj dom.

Celoletne naročnine: Družina – 169 €, Ognjišče -  41,50 €, Beseda med nami - 29,40 €, Božje okolje - 33,00 €, Magnifikat - 63,72 €, Mavrica - 49,90 €, Prijatelj – 16,20 €, Mohorjeve knjige – 58,00 €.