- Prav je, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo Božje varstvo v naše vsakdanje življenje.

Blagoslov začnemo pri jaslicah, potem ko se zbere vsa družina. Pripravimo žerjavico in kadilo, blagoslovljeno vodo z vejico, prižgano svečko (najbolje Lučko miru iz Betlehema) in se dogovorimo za molitev.

- Danes je sveti večer.

* Zvečer bo družinska sveta maša ob 18.00, pri kateri bo prepeval otroški pevski zbor.

* Ob 24.00 pa lepo vabljeni k polnočnici. Polnočna sveta maša je edina sveta maša v celem letu, ki se začenja sredi noči. K tej sveti maši vabljeni tudi otroci, da doživijo posebno božično vzdušje.

- V ponedeljek, 25. 12.,  je Božič - praznik Jezusovega rojstva. Svete maše so po nedeljskem redu.

- V torek, 26. 12., na praznik diakona Štefana, prvega mučenca bo pri svetih mašah blagoslov soli in vode. Ta dan še posebej molimo za domovino.

-V sredo, 27. 12., goduje sv. Janez, apostol in evangelist. Po običaju se ta dan blagoslovi vino. Ker je ob sredah sveta maša zjutraj, bo blagoslov v četrtek, ob 18.00. Še posebej lepo vabljeni naši vinogradniki.

- V nedeljo, na god sv. Silvestra, na staro leto se bomo Bogu zahvalili za preteklo leto in prosili blagoslova za prihajajoče novo leto 2024.

- Otroci, ki ste sodelovali v adventni akciji Otroci za otroke, prinesite svoje škatlice z darovi v cerkev k jaslicam.

- Spet je leto naokoli in pred nami so različni božično - novoletni običaji. K tem sodijo tudi blagoslovi vaših domov. Kdor želi blagoslov, naj pokliče in se prijavi v župnijski pisarni ali g. župniku na njegovo mobilno številko.

- V zadnjih decembrskih dneh je priložnost za razmislek o verskem tisku za novo leto. Mnoge družine bi si lahko privoščile kakšno duhovno branje za svoj dom, pa so morda na ta vidik svojega krščanstva nekoliko pozabile. Lepo vabljeni, da si naročite kakšno duhovno revijo po pošti na svoj dom.

Celoletne naročnine: Družina – 169 €, Ognjišče -  41,50 €, Beseda med nami - 29,40 €, Božje okolje - 33,00 €, Magnifikat - 63,72 €, Mavrica - 49,90 €, Prijatelj – 16,20 €, Mohorjeve knjige – 58,00 €.