- Danes je nedelja Božje besede, praznik Svetega pisma, ki letos poteka pod geslom »Poglejte, s kako velikimi črkami vam pišem s svojo roko«. (Gal 6,11)

Te besede apostola Pavla kažejo njegovo željo, da bi Galačani pravilno razumeli oznanilo o Jezusu Kristusu. Tudi Cerkev danes želi posredovati svetu oznanilo, kdo je naš resnični in edini Odrešenik. V letošnjem liturgičnem letu pri bogoslužju beremo Markov evangelij, ki je najkrajši. Njegova osrednja vsebina je razodevanje skrivnosti Jezusove osebe, ki bralca privede do odziva, ki je hoja za Jezusom. Zato povabljeni, da v tem letu sami, s sozakoncem, z družino ali z občestvom preberete Markov evangelij.

- V četrtek, na dan spomina na spreobrnjenja apostola Pavla, se bo končala molitvena osmina za edinost kristjanov. Seveda še naprej vabljeni, da molimo (in delamo) v ta namen in s tem prispevamo »kamenček« v mozaik enega večjih prizadevanj Cerkve.

- Pari, ki se nameravate letos cerkveno poročiti, vabljeni na pripravo na zakon, ki bo v Slomškovem domu 2. in 9. marca od 16.00 do 19.00. Na koncu vsak par prejme potrdilo o opravljeni pripravi na zakon.

Ob pričevanju poročenih parov in predstavitev temeljnih tem življenja v zakramentu zakona se par pripravi na skupno življenjsko pot.  Obvezna je stalna navzočnost obeh. Prijave niso potrebne.

- Januar je mesec verskega tiska. Lepa priložnost obenem pa spodbuda in povod, da vsakdo izmed nas premisli, kako je glede tega pri njem: kaj ima od verskega tiska naročeno, koliko knjig z versko vsebino kupuje, najprej pa, koliko od tega sploh bere in iz prebranega živi. Vabljeni, da obnovite naročnino ali se na novo naročite.

Celoletne naročnine na verski tisk:

Družina – 169 €, Ognjišče -  41,50 €, Beseda med nami - 29,40 €, Božje okolje - 33,00 €, Magnifikat - 63,72 €, Mavrica - 49,90 €, Prijatelj – 16,20 €, Mohorjeve knjige – 58,00 €.