- Bistriški teater in Kulturno društvo Slomšek lepo vabi na ponovitev predstave O mrtvih vse dobro, ki bo danes, 10. 3., ob 19.00 in v sredo, 13. 3., prav tako ob 19.00 v Slomškovem domu.

- V postnem času po župniji od družine do družine roma križ s spremno molitvijo za kratko družinsko bogoslužje. Na oglasni deski v zvonici Jernejeve cerkve je seznam, kamor lahko vpišete, kdaj ste ga pripravljeni sprejeti. Križ z molitvijo boste dobili zvečer po  večerni sv. maši, vrnili pa ga boste naslednji dan pred večerno sv. mašo, oziroma po dogovoru. Prav lepo vabljeni k tej pripravi na veliko noč.

- V postnem času je križev pot ob  petkih ob 18.00. Priporočamo in lepo vabljeni!

- Radijski misijon bo od 17. marca do 23. marca 2024 na radiu Ognjišče. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bo sodeloval br. Štefan Kožuh, krajše nagovore pa bo pripravljal duhovnik Mitja Markovič. Vsebina premišljevanj bo v duhu »leta molitve«, kakor nas spodbuja papež Frančišek pred svetim letom.

- Vabljeni na peš romanje na Ptujsko Goro za dobre družine in nove duhovne poklice, ki bo v soboto, 27. aprila. Romanje bo potekalo pod geslom »Zgodi se tvoja volja« (Mt 6,10)). Ena od smeri odhoda bo tudi iz Slovenske Bistrice, od župnijske cerkve Sv. Jerneja.  Hoje je okrog 3 ure in pol. Peš se gre samo v eno smer, nazaj grede bo organiziran prevoz ob 17.15 (5 €). Odhod in blagoslov romarjev bo izpred cerkve sv. Jerneja ob 9.30, na Ptujski gori bo maša ob 16.00, daroval jo bo nadškof Alojzij Cvikl.

Malica bo na Črešnjevcu in v Sestržah, seveda pa je smiselno imeti s seboj kakšen sendvič in vodo.

Zaradi lažje organizacije se prijavite do 24. 4. na e-naslov Jasne Bohnec: jasnin.utrinek@gmail.com)

- Spomladi 2025 načrtujemo začetek obnove zunanjosti naše župnijske cerkve. V prvi fazi te obnove bo na vrsti zvonik - streha in fasada. Ker gre za celovito in obsežno obnovo, so s tem povezani precejšnji stroški - po ocenah izvajalcev med 350-400.000€. Sredstva za to obnovo bomo namensko zbirali ob prvih nedeljah, svoj dar pa lahko oddate tudi v župnijski pisarni ali nakažete na TRR (Župnija Slovenska Bistrica: 0443-0000-0809-482, namen: obnova župnijske cerkve). Hvala za vašo skrb za naše skupno svetišče!