- 17. marca začenjamo z radijskim misijonom, ki bo trajal do 23. marca 2024 na radiu Ognjišče. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bo sodeloval br. Štefan Kožuh, krajše nagovore pa bo pripravljal duhovnik Mitja Markovič. Vsebina premišljevanj bo v duhu »leta molitve«, kakor nas spodbuja papež Frančišek pred svetim letom.

- V torek, na praznik sv. Jožefa, moža Device Marije, lepo vabljeni v cerkev sv. Jožefa, kjer bo ob 9.00 sveta maša.

- Od 19. do 23. marca bo potekal Teden družine, ki je letos v močnih predprazničnih časih, ko so vse priprave usmerjene na veliko noč. Zato bomo razmišljali o tej neizbežni zakonitosti, da gre vsaka družina skozi svoje velikonočno tridnevje. Geslo je Velikonočna skrivnost v družinskem življenju. V tem kontekstu bodo pripravljeni kratki mašni nagovori za posamezne dni. Lepo vabljeni k svetim mašam in skupni molitvi za naše družine.

- Na cvetni petek vabljeni v Marijino cerkev k sv. maši.  Ta dan bo tudi  priložnost za sv. spoved. Spovedniki: 08.30 – 10.00: g. Štefan Hodnik (žpk Poljčane); 10.00 – 12.00: g. Tomislav Šantak (žpk Črešnjevec); 12.00 – 14.00: g. Marjan Ristič (žpk Polskava); 14.00 – 16.00: g. Dejan Frangež (žpk Šmartno); 16.00 – 17.00: g. Franc Mlakar (žpk Laporje); 17.00 – 18.00: g. Jani Družovec (žpk Slovenska Bistrica).

- V soboto, 23. 3., bo ob 19.00 v Kinu Slovenska Bistrica predvajan igrano-dokumentarni film Okronana, o slovenski mistikinji, eni izmed svetniških kandidatk, Magdaleni Gornik. Priporočamo in lepo vabljeni!

-  Prihodnja nedelja je cvetna nedelja. Pri svetih mašah bo blagoslov zelenja; slovesni blagoslov s procesijo v spomin Jezusovega vhoda v Jeruzalem bo pri sv. maši ob 10.30. Zato se bomo v primeru lepega vremena zbrali pod stopniščem pri Slomškovem domu in po blagoslovu v procesiji odšli v cerkev. Oljčne vejice bodo na razpolago pred sv. mašo pri vhodu v cerkev. Prostovoljni prispevki so namenjeni obnovi primorskih cerkva.

- Vabljeni na peš romanje na Ptujsko Goro za dobre družine in nove duhovne poklice, ki bo v soboto, 27. aprila. Ena od smeri odhoda bo tudi iz Slovenske Bistrice, od župnijske cerkve Sv. Jerneja.  Zaradi lažje organizacije se prijavite do 24. 4. na e-naslov Jasne Bohnec:  jasnin.utrinek@gmail.com, kjer dobite tudi podrobnejše informacije.

- Spomladi 2025 načrtujemo začetek obnove zunanjosti naše župnijske cerkve. V prvi fazi te obnove bo na vrsti zvonik - streha in fasada. Ker gre za celovito in obsežno obnovo, so s tem povezani precejšnji stroški - po ocenah izvajalcev med 350-400.000€. Sredstva za to obnovo bomo namensko zbirali ob prvih nedeljah, svoj dar pa lahko oddate tudi v župnijski pisarni ali nakažete na TRR (Župnija Slovenska Bistrica: 0443-0000-0809-482, namen: obnova župnijske cerkve). Hvala za vašo skrb za naše skupno svetišče!