- Jutri je velikonočni ponedeljek (Emavs) in dela prost dan. Na velikonočni ponedeljek želimo kristjani utrditi našo vero v vstalega Jezusa tako, da veselo novico o vstajenju delimo s prijatelji in se skupaj z njimi veselimo.

Sveta maša ob 10.30 bo pri sv. Jožefu!

- Od torka, 2. 4, bodo svete maše ob 19.00.

- V torek, 2. 4., bo ob 17.30 sestanek članov Karitas. Lepo vabljeni!

- Zaradi birmanske devetdnevnice bo v sredo sveta maša ob 19.00!

- SVETA BIRMA

V torek, 2. aprila, se bo birmovalec, nadškof Alojzij Cvikl,  srečal z našimi birmanci v dvorani Slomškovega doma. Najprej bo pogovor (skušnja) z birmanci, nato sveta maša (19.00). K sveti maši pridite tudi starši in botri!

V soboto, 6. 4., bo ob 10.00 slovesnost svete birme, ki jo bo vodil nadškof Alozij Cvikl.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval  bolne in ostarele po domovih.

- Nabirke na prvo nedeljo v mesecu bodo namenjene obnovi zvonika župnijske cerkve. Hvala za vsak vaš dar!

- Prihodnja nedelja je bela nedelja in nedelja Božjega usmiljenja. Bela nedelja je spomin na prva krščanska stoletja in je povezana s prejemom sv. krsta na velikonočno vigilijo in z uvajanjem katehumenov v krščansko življenje. Ob zavedanju, da so prejeli največji dar Božjega usmiljenja in odpuščanja, so osmi dan prišli vsi skupaj v belih oblačilih in bili sprejeti v polno občestvo krščanske skupnosti.

- Iskrena hvala vsem, ki ste kakorkoli pomagali pri pripravi in doživetem obhajanju velikonočnih praznikov.

- Vabljeni na peš romanje na Ptujsko Goro za dobre družine in nove duhovne poklice, ki bo v soboto, 27. aprila. Ena od smeri odhoda bo tudi iz Slovenske Bistrice, od župnijske cerkve Sv. Jerneja.  Zaradi lažje organizacije se prijavite do 24. 4. na e-naslov Jasne Bohnec:  jasnin.utrinek@gmail.com.

¿ Spomladi 2025 načrtujemo začetek obnove zunanjosti naše župnijske cerkve. V prvi fazi te obnove bo na vrsti zvonik - streha in fasada. Ker gre za celovito in obsežno obnovo, so s tem povezani precejšnji stroški - po ocenah izvajalcev med 350-400.000€. Sredstva za to obnovo bomo namensko zbirali ob prvih nedeljah, svoj dar pa lahko oddate tudi v župnijski pisarni ali nakažete na TRR (Župnija Slovenska Bistrica: 0443-0000-0809-482, namen: obnova župnijske cerkve). Hvala za vašo skrb za naše skupno svetišče!