- V nedeljo (21. 4.) popoldan bo v župnijski cerkvi v Laporju dekanijski molitveni shod za duhovne poklice. Ob 15.00 bo molitvena ura, ob 16.00 sveta maša in  po njej pogostitev in družabno srečanje. Naša župnija sodeluje pri sveti maši z uvodom v Očenaš in pozdrav miru. Lepo vabljeni!

- Vabljeni na peš romanje na Ptujsko Goro za dobre družine in nove duhovne poklice, ki bo v soboto, 27. aprila. Romanje bo potekalo pod geslom »Zgodi se tvoja volja« (Mt 6,10)). Ena od smeri odhoda bo tudi iz Slovenske Bistrice, od župnijske cerkve Sv. Jerneja.  Hoje je okrog 3 ure in pol. Peš se gre samo v eno smer, nazaj grede bo organiziran prevoz ob 17.15 (5 €). Odhod in blagoslov romarjev bo izpred cerkve sv. Jerneja ob 9.30, na Ptujski gori bo maša ob 16.00, daroval jo bo nadškof Alojzij Cvikl. Malica bo na Črešnjevcu in v Sestržah, seveda pa je smiselno imeti s seboj kakšen sendvič in vodo. Zaradi lažje organizacije se prijavite do 24. 4. na e-naslov Jasne Bohnec: jasnin.utrinek@gmail.com)

- Poročila se bosta ženin David Smogavec, rkt, samski, roj. 26. 4. 1984 v Mariboru, sin Ivana in Brigite, r. Cmager; in nevesta Renata Jankovič, rkt, samska, roj. 13. 5. 1990 v Brežicah, hči Mirana in Bože, r. Kovše, oba bivata Tomšičeva 34, Slovenska Bistrica. Čestitamo!

- Spomladi 2025 načrtujemo začetek obnove zunanjosti naše župnijske cerkve. V prvi fazi te obnove bo na vrsti zvonik - streha in fasada. Ker gre za celovito in obsežno obnovo, so s tem povezani precejšnji stroški - po ocenah izvajalcev med 350-400.000€. Sredstva za to obnovo bomo namensko zbirali ob prvih nedeljah, svoj dar pa lahko oddate tudi v župnijski pisarni ali nakažete na TRR (Župnija Slovenska Bistrica: 0443-0000-0809-482, namen: obnova župnijske cerkve). Hvala za vašo skrb za naše skupno svetišče!