- Jutri, v ponedeljek, v torek in v sredo so pred praznikom Gospodovega vnebohoda prošnji dnevi. To so dnevi molitve za Božji blagoslov pri delu na polju, v šoli, v pisarnah, tovarnah, pa tudi dnevi molitve za mir in varnost našega življenja. Svete maše bodo pri podružnicah: v ponedeljek pri sv. Marjeti, v torek pri sv. Jožefu in v sredo v Marijini cerkvi – ob 9.00.
- V torek, 7. 5., bo ob 17.30 sestanek članov Karitas. Lepo vabljeni!
- V četrtek je praznik Gospodovega vnebohoda, zato lepo vabljeni k sveti maši.
- V nedeljo, 12. 5., bo ob 10.30 slovesnost prvega svetega obhajila. Prve klopi v cerkvi bodo rezervirane za prvoobhajance/ke in njihove starše. Povabljeni, da z molitvijo podpremo otroke in njihove družine.
- S prvim majem smo začeli s šmarnicami s to lepo majsko pobožnostjo. Šmarnična pobožnost je lepa priložnost, kjer se kot občestvo srečamo med seboj in z Marijo – Jezusom pri sv. mašni daritvi.
- Spomladi 2025 načrtujemo začetek obnove zunanjosti naše župnijske cerkve. V prvi fazi te obnove bo na vrsti zvonik - streha in fasada. Ker gre za celovito in obsežno obnovo, so s tem povezani precejšnji stroški - po ocenah izvajalcev med 350-400.000€. Sredstva za to obnovo bomo namensko zbirali ob prvih nedeljah, svoj dar pa lahko oddate tudi v župnijski pisarni ali nakažete na TRR (Župnija Slovenska Bistrica: 0443-0000-0809-482, namen: obnova župnijske cerkve). Hvala za vašo skrb za naše skupno svetišče!
- Darovalci: za Cerkev (25 €) – N. N., za zvonik – (510 €) skupina Spominčice od darov za presmece, Leopoldina Lorenci, Tatjana Markelj, Karel Pirš, Barbara Horvat; (1.435 €) darovi ob prvi nedelji v aprilu.
Lokacija: