- Danes, 3. julija, je nova maša novomašnika Robija, v župnijski cerkvi na Ravnah na Koroškem, ponovitev nove maše pa v Slov. Bistrici, prihodnjo nedeljo, 10. julija 2016, ob 10.30. Na to slovesnost se bomo duhovno pripravili s tridnevnico. V četrtek zvečer (7.7.) bo sv. mašo vodil dr. Stanislav Slatinek kot voditelj centra za duhovne poklice; v petek zvečer bistriški rojak g. Janko Babič, župnik pri sv. Antonu v Slovenskih goricah; v soboto pa bodo večerno sv. mašo oblikovali naši skavti, mladina in otroci.

Zaradi tridnevnice bodo ta teden večerne maše vse v župnijski cerkvi!

Ker je to velik praznik za vse nas, se bomo po sv. maši družili še ob dobrotah zunaj cerkve. Župljane naprošamo, da nam v soboto, 9. julija, do 12.00 v Slomškov dom prinesejo suho meso oziroma salame, da bodo prostovoljke lahko pripravile obloženi kruh. Prav tako se priporočamo gospodinjam za pecivo. V tednu pred tem slavjem lahko v župnijski pisarni dvignete ustrezne škatle za pecivo, da se tako izognemo oteženemu vračanju raznih tas. Tudi tega bi naj dostavili že v soboto, saj bo za hrambo namenjeno vozilo s hladilnikom. Že v naprej lepa hvala za vašo velikodušnost. Vino bo daroval Jože Pečovnik, točili pa ga bodo možje in fantje. Ostalo postrežbo bodo opravili za vse dobro vedno pripravljeni skavti.

- V sredo, 6. 7., začenjamo oratorij - veseli, družabni in duhovni teden za otroke. Vse udeležence naj spremljajo angeli varuhi!

- Hvala vsem, ki darujete za pokritje stroškov pogona stolpne ure na Jernejevi cerkvi. Račun je znašal 11.954,40 €. Doslej ste darovali 7.076,00 €. Bog povrni vašo dobroto.