- Prav je, da župljane Slovenska Bistrica seznanim, da bom z 31. 7. 2016 končal skoraj petletno službo župnika te župnije. Kot je razvidno tudi iz nadškofovega odloka, sem g. nadškofa za prenehanje službe župnika v tej župniji letos večkrat prosil. Takole je g. nadškof zapisal v dekretu: »Sporočam Vam, da sprejmem Vašo pisno odpoved župniji in Vas po najinem nekajkratnem pogovoru, z iztekom meseca julija 2016 (31.7.2016) razrešim župniške službe v Slovenski Bistrici. Župnijo boste predali dosedanjemu kaplanu v Slovenskih Konjicah, gospodu Janiju Družovcu, ki je imenovan za novega župnika v Slovenski Bistrici«. S 1. avgustom tega leta me je nadškof metropolit imenoval  za župnika župnije Prevalje.

Do konca meseca julija me bo nadomeščal g. Tomislav Šantak,  prodekan bistriške dekanije in župnik župnij Črešnjevec – Zg. Polskava. Vse potrebne informacije boste v času uradnih ur dobili v župnijski pisarni Slov. Bistrica, v nujnih zadevah (pogreb) pa se lahko neposredno obrnete na g. Tomislava Šantaka na GSM: 041 636 415.

Ob tej priložnosti se iskreno zahvaljujem vsem sodelavcem v župnijski pisarni; članom ŽPS in GS; vodstvu in sodelavcem župnijske Karitas; uslužbencem našega vrtca;  zakristanom v župnijski in Mariji cerkvi; zborovodjem in organistom naših pevskih zborov ter pevcem; voditeljem skavtov, Frančiškovih otrok in mladine; Bistriškim sestram in vsem požrtvovalnim ženam, ki skrbijo za čistočo prostorov v Slomškovem domu; sedaj že novomašniku Robiju za vzorno sodelovanje; vodstvu KUD Slomšek; v hvaležnem spominu mi ostajate župljani, ki ste bili pripravljeni z menoj sodelovati, mi pomagati in deliti trpljenje. Najlepšo zahvalo pa izrekam ge. Neži Justinek, saj je z lepo materinsko skrbjo skorajda iz dneva v dan poskrbela za prostore, kjer sem živel in tolikokrat pridala tudi hrano, pa še nepogrešljiva je bila za čistočo gornjega dela Slomškovega doma. Lepo mi je pri srcu, ko lahko rečem hvala – lepa hvala vsem za vse.

Vsem vam in mojemu nasledniku župniku Janiju Družovcu želim obilje Božjega blagoslova!

- 24. 7. 2016 je Krištofova nedelja. Dar, ki ga  boste oddali v nabiralnik pri izhodu, je namenjen za misijone. Bog povrni. V imenu vseh misijonarjev se vam zahvaljujemo za vašo dobroto!