Dragi bistriški župljani!

Hvaležen sem za zares topel sprejem, ki ga lahko med vami čutim na vsakem koraku. To mi kot mlademu duhovniku daje največ upanja, da bomo skupaj mogli premagovati izzive, ki se nam vedno znova postavljajo na pot in jih zlepa ne bo zmanjkalo. Eden takšnih večjih pa je že dlje časa nerešeno vprašanje bivališča za župnika. Vsak človek pa poleg sprejema potrebuje tudi dom, da lahko normalno živi in deluje. Prav vsak, ki si je v minulih dneh ogledal dosedanje bivališče, se je lahko na lastne oči prepričal, da je zares popolnoma dotrajano. Že prejšnjo nedeljo sem omenil, da smo sprožili prvo akcijo zasilnega urejanja sedanjega bivališča in srčno upam, da bo v nekaj dneh to veliko delo dokončano. Žal pa trenutno finančno stanje župnije ne omogoča niti najmanjših stroškov za tovrstno delo, kaj šele dolgoročnejšega načrta za trajno ureditev stanovanja v prostorih Slomškovega doma. A trdno verjamem, da skupaj zmoremo premagati še tako velike ovire in tudi to bomo! Zato se na vse vas obračam s ponižno prošnjo za pomoč.

Namenska nabirka za urejanje stanovanja bo na Jernejevo nedeljo, 28. avgusta. Že prej pa imate možnost, da preko položnic, ki jih lahko vzamete v cerkvi ob verskem glasilu, darujete sredstva ali jih po želji prinesete osebno v župnijsko pisarno.

Neizmerno sem in bom hvaležen za vso vašo velikodušnost ter razumevanje, da moramo stopiti skupaj – to je največ, kar imamo!

Jani Družovec, župnik