- V soboto, 24. septembra, bo na Ponikvi srečanje vzgojiteljev, učiteljev in katehetov. Začetek ob 9.30 na Slomu in ob 12. 30 sv. maša na Ponikvi.

- V tem tednu smo že začeli z veroukom. Veroučencem želimo obilo Božjega blagoslova. Vse veroučence in njihove starše lepo vabimo k sveti maši ob začetku veroučnega leta, ki bo na Slomškovo nedeljo, 25. 9., ob 10.30. Pri sveti maši bomo blagoslovili šolske torbe, zato jih veroučenci lahko prinesejo s seboj.

- Prihodnja nedelja je Slomškova, zato lepo vabljeni v župnijo bl. škofa A. M. Slomška – v Košake. Ob 15.00 bo molitvena ura in ob 16.00 slovesna sveta maša s sprejemom relikvij bl. A. M. Slomška.

- Obisk kipa Fatimske Marije romarice v naši župniji bo v ponedeljek in torek, 25. in 26. septembra. Kip bodo prinesli v ponedeljek zvečer, ob 19.00 bo sveta maša in po njej molitvena ura. V torek zjutraj bo ob 7.00 sveta maša in slovo. Že sedaj lepo vabljeni.

- Župnijsko romanje bo v soboto, 8. oktobra 2016. Poromali bomo v domače kraje našega župnika v Slovenske Gorice - k Sveti Trojici. Ogledali si bomo čudovito romarsko baročno cerkev Svete Trojice, samostansko protokolarno klet, starodavno samostansko knjižnico in muzej. Naj bo ta dan, preživet med lepimi slovenjegoriškimi griči, lepa priložnost za medsebojno druženje in za poglobitev odnosa z Bogom. Prijave zbiramo v župnijski pisarni. Prispevek za romanje (prevoz in kosilo) je okvirno 25,00 €. Tisti, ki še niste prijavljeni, ga poravnate ob prijavi, ostali pa vsaj do nedelje, 2. oktobra.

- Odbor za posvetitev Jezusovemu in Marijinemu Srcu ter Aritours vabita na romanje »z Marijo Romarico domov v Fatimo«, ki bo od 17. do 19. oktobra 2016. Duhovni vodja romanja bo nadškof msrg. Alojzij Cvikl. Več o romanju si lahko preberete na spletni strani agencije Aritours.