- Danes je Slomškova nedelja, zato lepo vabljeni v župnijo bl. škofa A. M. Slomška – v Košake. Ob 15.00 bo molitvena ura in ob 16.00 slovesna sveta maša s sprejemom relikvij bl. A. M. Slomška.

- V ponedeljek, 26. septembra zvečer, bo za našo župnijo prav posebej milosten trenutek, saj k nam prihaja kip fatimske Marije Romarice. Pred večerno sveto mašo bomo kip pričakali pred župnijsko cerkvijo, nato pa jo bomo sprejeli z obhajanjem evharistične daritve. Po maši se bomo ob kipu nekaj časa zadržali v skupni molitvi, nato pa se bodo do jutra po razporedu v molitvi pred Marijo razvrstile različne župnijske skupine. V torek bo namesto zvečer maša zjutraj ob 7.00, saj po maši Marijin kip potuje naprej po naši dekaniji. Lepo vabljeni, da se pridružite v molitvi!

Razpored nočne molitve po skupinah:

20.00-21.00: Frančiškova družina in Karitas

21.00-22.00: Župnijski pastoralni svet

22.00-23.00: Skavti in mladinska skupina

23.00-00.00: Sestre FBS

00.00-07.00: Prenova v Duhu

- Od 30. 9. do 2. 10 bodo naši birmanci na duhovnem vikendu v Podlehniku. Spomnimo se jih v molitvi.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi župnikovega stanovanja. Hvala za vsak vaš dar.

- Župnijsko romanje bo v soboto, 8. oktobra 2016. Poromali bomo v domače kraje našega župnika v Slovenske Gorice - k Sveti Trojici. Ogledali si bomo čudovito romarsko baročno cerkev Svete Trojice, cerkev Svetih treh kraljev, negovski grad in še kaj. Prijave zbiramo v župnijski pisarni. Prispevek za romanje (prevoz in kosilo) je 25,00 €. Tisti, ki še niste prijavljeni, ga poravnate ob prijavi, ostali pa vsaj do nedelje, 2. oktobra. Odhod avtobusa izpred Slomškovega doma bo ob 7.30. Bodite točni!

- Župnijska karitas Slovenska Bistrica se zahvaljuje vsem starejšim, bolnim in invalidom za udeležbo na srečanju, ki je bilo v nedeljo 11. septembra. S tem ste dali zahvalo in priznanje vsem sodelavcem Karitas. Hvala tudi vsem, ki ste pomagali pri pripravi in izvedbi srečanja.