- Smo v oktobru, mesecu molitve rožnega venca. »Molitev lepa za vsak dan, le moli rad jo, o, kristjan …« nas bo vabila cerkvena pesem.

Vsi lepo vabljeni, da vsaj kdaj v tem mesecu pridete v župnijsko cerkev, kjer bomo vedno pol ure pred sveto mašo molili rožni venec, za naše družine, za naš kraj, župnijo, duhovne poklice … vabljen k molitvi tudi doma, kot družina, vsaj kakšno desetko rožnega venca.

- Danes začenjamo Teden za življenje (2. – 9. 10.). Namen tedna je predvsem »širjenje zavesti o dragocenosti življenja kot zastonjskega daru, povabilo v večjo pripravljenost za sprejemanje življenja, predvsem znotraj družin.« Letos poteka pod svetopisemskim geslom: »Ti si moje zavetje, moje vse v deželi živih« (Ps 142,6). Več si lahko preberete na spletu: http://katoliska-cerkev.si/teden-za-zivljenje-2016.

- Jutri, v ponedeljek, bo ob 17.30 sestanek dekanijske Karitas. Lepo vabljeni vsi člani.

- Vsak ponedeljek vabljeni eno uro pred sveto mašo (18.00-19.00) k molitveni uri pred Najsvetejšim za otroke, veroučence in njihove družine. Gospodu in Mariji jih želimo izročiti v varstvo in prositi da bi bili odprti za delovanje Svetega Duha. Molitev je našim veroučencem in njihovim družinam tako potrebna kot voda ribi. Izmolimo jim potrebnih milosti in darujmo za njih čas in voljo.

- Frančiškov svetni red vabi jutri, v ponedeljek, k sveti maši. Obhajali bodo tranzitus, spomin na Frančiškov prehod v večnost. Somaševal bo njihov duhovni asistent s Ptujske Gore.

- V četrtek, 6. 10., bo ob 17.45 srečanje ministrantov. Lepo vabljeni! Ob 18.30 pa bo skupna molitvena ura za nove duhovne poklice.

- Pred nami sta prvi četrtek in prvi petek z ustreznimi pobožnostmi. Lepo vabljeni k sveti maši.

- V petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Od 7. 10. do 8. 10 bodo na duhovnem vikendu v Podlehniku veroučenci 8. razreda. Spomnimo se jih v molitvi.

- Župnijsko romanje bo v soboto, 8. oktobra 2016. Poromali bomo v Slovenske Gorice - k Sveti Trojici. Ogledali si bomo čudovito romarsko baročno cerkev Svete Trojice, cerkev Svetih treh kraljev, negovski grad in še kaj. En avtobus je že zaseden, na drugem je še kar nekaj prostih mest. Prijavite se v župnišču. Prispevek za romanje (prevoz in kosilo) je 25,00 €. Odhod ob 7.30 izpred Slomškovega doma.

- Od 28. decembra 2016 do 1. januarja 2017  bo v Rigi (Latvija), potekalo evropsko srečanje mladih, ki ga v sodelovanju s posameznimi krajevnimi cerkvami ter številnimi mladimi prostovoljci pripravlja redovna skupnost bratov iz Taizéja pod naslovom Romanje zaupanja na zemlji.