- Smo v oktobru, mesecu molitve rožnega venca. »Molitev lepa za vsak dan, le moli rad jo, o, kristjan …« nas bo vabila cerkvena pesem.

Vsi lepo vabljeni, da vsaj kdaj v tem mesecu pridete v župnijsko cerkev, kjer bomo vedno pol ure pred sveto mašo molili rožni venec, za naše družine, za naš kraj, župnijo, duhovne poklice … vabljen k molitvi tudi doma, kot družina, vsaj kakšno desetko rožnega venca.

- Od 10. oktobra dalje bodo večerne svete maše že ob 18.00 in samo v župnijski cerkvi sv. Jerneja.

- V torek bo ob 18.45 srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni, tudi k sveti maši!

- V sredo, 12. oktobra, bo ob 18.30 v Slomškovi dvorani srečanje staršev otrok 3. razreda (prvoobhajancev). Prosimo, da se srečanja zagotovo udeležite.

- Bližamo se zaključni romarski postaji Fatimske Marije romarice v Sloveniji. Ta bo na Ptujski Gori, v četrtek, 13. oktobra. Milostni kip po naših župnijah nikakor ne pomeni naše samoumevne varnosti in prihodnosti. Pomeni pa klic k molitvi, pokori in spreobrnjenju. Ob tem milostnem kipu lažje občutimo, da je Mati Marija z nami.

Več o dogajanju na Ptujski Gori si lahko pogledate na oglasnih deskah pred župnijsko in Marijino cerkvijo.

- Združenje Gibanje za otroke in družine vabi na 1. vseslovenski tabor, ki bo v Slovenski Bistrici v nedeljo, 16. oktobra. Tabor se začne s sveto mašo ob 12.00, ki jo bo daroval upokojeni škof, dr. Marjan Turnšek. Več o taboru si preberite na http://www.zaotrokeindruzine.si/.

Priporočamo in lepo vabljeni!

- Predzadnja nedelja (23. 10.) v oktobru je Misijonska nedelja. Ob misijonski nedelji se povežejo verniki vsega sveta v skupni molitvi in dobroti za misijone. Vsi prispevamo svoje molitve in svoj dar za vse člane Kristusove Cerkve. Vaši darovi pri svetih mašah bodo namenjeni za potrebe misijonov.

- Od 28. decembra 2016 do 1. januarja 2017  bo v Rigi (Latvija), potekalo evropsko srečanje mladih, ki ga v sodelovanju s posameznimi krajevnimi cerkvami ter številnimi mladimi prostovoljci pripravlja redovna skupnost bratov iz Taizéja pod naslovom Romanje zaupanja na zemlji.