- Smo v oktobru, mesecu molitve rožnega venca.

Vsi lepo vabljeni, da vsaj kdaj v tem mesecu pridete v župnijsko cerkev, kjer bomo vedno pol ure pred sveto mašo molili rožni venec, za naše družine, za naš kraj, župnijo, duhovne poklice … Tudi doma dnevno zmolite vsaj kakšno desetko.

- Združenje Gibanje za otroke in družine vabi na 1. vseslovenski tabor, ki bo v Slovenski Bistrici danes popoldan, 16. oktobra. Tabor se začne s sveto mašo ob 12.00, ki jo bo daroval upokojeni škof, dr. Marjan Turnšek. Več o taboru si preberite na http://www.zaotrokeindruzine.si/.

Priporočamo in lepo vabljeni!

- V ponedeljek, 17. 10., bo ob 16.30 srečanje članov FSR. Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja (23. 10.) je Misijonska nedelja, ki bo potekala pod geslom »Samo, če smo usmiljeni kakor Oče, smo misijonarji«. Vsi prispevamo svoje molitve in svoj dar za vse člane Kristusove Cerkve. Vaši darovi pri svetih mašah bodo namenjeni za potrebe misijonov.

To nedeljo nas bo obiskal tudi misijonski krožek škofijske gimnazije A. M. Slomška Maribor. Svoje delovanje in akcijo zbiranja sredstev za misijon Pedra Opeke na Madagaskarju bodo predstavili pri svetih mašah ob 8.30 in 10.30. Dijakom in s tem misijonarjem boste lahko pomagali s prostovoljnimi prispevki za plišaste igrače, ki jih dijaki izdelujejo sami. Priporočamo!

- Bliža se praznik vseh svetih, ko boste obiskovali in urejali grobove vaših rajnih. Pokopališča bodo polna lepega cvetja in sveč. Reciklaža odpadnih sveč je okoljsko in finančno zahtevna, zato je pomembno, da spremenimo dosedanje navade in zlasti ob dnevu vseh svetih pomislimo, ali je smisel tega dneva v obilici plastičnih sveč na grobovih. Bistveno večji poudarek namenimo spodbujanju nematerialnih vrednot (dobrodelnost, molitev …). Prav in dobro je, če del denarja, namenjenega za sveče, namenimo ljudem, potrebnih naše pomoči.

Škofijska karitas Maribor ob dnevu mrtvih poziva "vse ljudi dobre volje" k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom "Dar ene sveče - enega cveta za ljudi v stiski". Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Po lanskoletnih podatkih so pomagali 332 družinam, in sicer v obliki paketov hrane. Svoj dar lahko nakažete tudi na Karitas Slovenska Bistrica: TRR: SI56 0228 0009 2526 191 LJ  BANKA, namen: KARITAS 2016.

- Zakonski jubilanti, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … in vse do 70!), vaše praznovanje in vaš zakon želimo blagosloviti pri sveti maši,  v nedeljo, 20. novembra 2016, ob 10.30 v župnijski cerkvi.  Prijavite se lahko tudi tisti jubilanti, ki se niste poročili v naši župniji. Zadnji rok prijave je 13. november 2016.  Veselimo se, da je vaš DA postal življenjska sreča in da v vašem zakonu ostaja  prostor tudi za Boga.

- Od 28. decembra 2016 do 1. januarja 2017  bo v Rigi (Latvija), potekalo evropsko srečanje mladih, ki ga v sodelovanju s posameznimi krajevnimi cerkvami ter številnimi mladimi prostovoljci pripravlja redovna skupnost bratov iz Taizéja pod naslovom Romanje zaupanja na zemlji.