- V torek je praznik vseh svetih. Ta dan vsako leto še tesneje poveže vse žive in rajne. Lepo vabljeni k prazničnim sv. mašam, ki bodo ob 7.00 (ž.c.), 8.30 (M.c.), 10.30 (ž.c.) in ob 14.00 slovesna v poslovilni dvorani na pokopališču.

Zvečer ob 18.00 bo skupna molitev rožnega venca v župnijski cerkvi za vse rajne. Če se nam ne boste mogli pridružiti v našem farnem domu, pa za pokojne molite v svojih domovih.

- V sredo je spomin vseh vernih rajnih, ko se še posebno spomnimo naših rajnih. Lepo vabljeni k sveti maši.

- Pred nami je praznik vseh svetih. Pokopališča bodo polna lepega cvetja in sveč. Prav in dobro je, če del denarja, namenjenega za sveče in cvetje, namenimo ljudem, potrebnih naše pomoči.

Škofijska karitas Maribor ob dnevu mrtvih poziva "vse ljudi dobre volje" k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom "Dar ene sveče - enega cveta za ljudi v stiski". Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Po lanskoletnih podatkih so pomagali 332 družinam, in sicer v obliki paketov hrane. Svoj dar lahko nakažete tudi na Karitas Slovenska Bistrica: TRR: SI56 0228 0009 2526 191  LJ  BANKA, namen: KARITAS 2016.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo ob 16.45 srečanje ministrantov, ob 17.30 molitvena ura za duhovne poklice in ob 18.00 sveta maša.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Nadškof Alojzij Cvikl vabi na srečanje vseh birmancev, ki bodo prejeli zakrament sv. birme v letu 2017. Srečanje bo v soboto, 5. novembra od 9.30 do 14.30 v Zavodu Antona Martina Slomška na Vrbanski c. v Mariboru. Za birmance naše župnije bo organiziran avtobusni prevoz.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke namenjene potrebam naše župnije. Bog povrni vašo dobroto!

- Prihodnja nedelja je zahvalna. Sveta maša ob 10.30 bo samo pri sv. Jožefu. Na zahvalno nedeljo cerkve okrasimo z dobrotami iz vrtov, polja, kleti, polic…, pač s tistimi, ki nam služijo za preživetje. Zato se vam za te dobrote tudi priporočamo. Cerkvi bomo okrasili z vsem, kar boste prinesli Izročite jih lahko v žup. pisarni ali ge. Veri Greif za Marijino cerkev najkasneje do sobote, 5.11., dopoldan.  HVALA!

- Zakonski jubilanti, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … in vse do 70!), vaše praznovanje in vaš zakon želimo blagosloviti pri sveti maši,  v nedeljo, 20. novembra 2016, ob 10.30 v župnijski cerkvi.  Prijavite se lahko tudi tisti jubilanti, ki se niste poročili v naši župniji. Zadnji rok prijave je 13. november 2016.  Veselimo se, da je vaš DA postal življenjska sreča in da v vašem zakonu ostaja  prostor tudi za Boga.

- Tudi letos bo sv. Miklavž obiskal našo župnijo in obdaril otroke (darilo je primerno za predšolske otroke in otroke prve triade). Med nami bo v soboto, 3. decembra, ob 15.00  uri, v dvorani Slomškovega doma. Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do srede, 25. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija). Medtem, ko bomo čakali na sv. Miklavža, nas bodo razveselili Frančiškovi otroci s kratko igrico.