- Ob zahvalni nedelji iskrena hvala vsem župnijskim sodelavcem, da darujete svoje sposobnosti, čas in dobrine za skupne naloge. On, ki vidi v srce in tudi vse, kar človeške oči ne zaznajo, naj vam povrne z večnimi darovi.

Hvala vsem velikodušnim faranom tudi za vse denarne darove ali druge dobrine, ki jih namenjate za župnijske potrebe. Bog povrni vašo dobroto.

- V ponedeljek, 7. 11., bo ob 16. 30 srečanje dekanijske Karitas. Lepo vabljeni!

- Pred nami sta dneva celodnevnega češčenja Svete-ga Rešnjega Telesa in Krvi.  To je velik trenutek za vsakega izmed nas in za župnijo. Skupaj bomo molili za naše družine, župnijo, škofijo ter za številne druge namene.

Prvi dan (sreda, 9. 11.) bo češčenje v Marijini cerkvi. Po jutranji sv. maši bo NAJSVETEJŠE izpostavljeno do 12.00 in od 15. ure dalje do večerne sv. maše, ki bo prav tako v Marijini cerkvi.

Drugi dan (četrtek, 10. 11.) bo češčenje v župnijski cerkvi.  Po jutranji sv. maši bo NAJSVETEJŠE izpostavljeno do 12.00 in od 15. ure dalje do sklepne svete maše.

Ob 18.00 bo somaševanje in zaključek celodnevnega češčenja. Po sveti maši bodo litanije in slovesni blagoslov.

Radi pridite v cerkev, da bomo skupaj počastili Jezusa pod podobo kruha.

- Vabljeni na svetoletno naddekanijsko romanje v Maribor, ki bo v soboto, 19. 11. Ob 10.00 bo pri frančiškanih (bazilika Matere usmiljenja) molitvena ura, ob 11.15 romanje v stolnico, kjer bo ob 11.30 sveta maša, ki jo bo vodil g. nadškof. Sledi srečanje na stolnem dvorišču.

- Zakonski jubilanti, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … in vse do 70!), vaše praznovanje in vaš zakon želimo blagosloviti pri sveti maši,  v nedeljo, 20. novembra 2016, ob 10.30 v župnijski cerkvi.  Prijavite se lahko tudi tisti jubilanti, ki se niste poročili v naši župniji. Zadnji rok prijave je 13. november 2016.  Veselimo se, da je vaš DA postal življenjska sreča in da v vašem zakonu ostaja  prostor tudi za Boga.

- Tudi letos bo sv. Miklavž obiskal našo župnijo in obdaril otroke (darilo je primerno za predšolske otroke in otroke prve triade). Med nami bo v soboto, 3. decembra, ob 15.00  uri, v dvorani Slomškovega doma. Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do srede, 25. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija). Medtem, ko bomo čakali na sv. Miklavža, nas bodo razveselili Frančiškovi otroci s kratko igrico.

- Od 28. decembra 2016 do 1. januarja 2017  bo v Rigi (Latvija), potekalo evropsko srečanje mladih, ki ga v sodelovanju s posameznimi krajevnimi cerkvami ter številnimi mladimi prostovoljci pripravlja redovna skupnost bratov iz Taizéja pod naslovom Romanje zaupanja na zemlji.

- Hvala vrtnarstvu Podergajs za darovane mačehe in lončnice.

- Župnijska Karitas Slov. Bistrica išče kitarista ali harmonikarja, ki bi enkrat na mesec, v dopoldanskem času, sodeloval pri druženju v Domu za starejše v Slovenski Bistrici.