Pred nami (od 21. 11 do 27. 11.)

je teden Karitas z naslovom

“V OBJEMU DOBROTE”,

romanje sodelavcev Karitas na Ponikvo in dobrodelni koncert Klic dobrote v Celju (23. 11.),

nedelja Karitas (27. 11.).

Z darovi, ki jih darujete za Karitas, pomagamo slovenskim družinam,

ki se znajdejo v stiski.

Prihodnja nedelja je prva advetna in hkrati nedelja Karitas. Nabirke pri svetih mašah bodo namenjene župnijski in škofijski Karitas.

Svoj dar lahko nakažete tudi na TRR (Karitas Slovenska Bistrica):

SI56 0228 0009 2526 191 LJ BANKA; namen: KARITAS 2016

- S slovesnim praznikom Kristusa Kralja vesoljstva sklepamo staro cerkveno leto. V njem smo skupaj s Kristusom in povezani med seboj kot Božje ljudstvo prehodili del naše poti na tem svetu, usmerjeni k poslednjemu cilju, večnemu življenju pri Bogu.

- Stegova adventna akcija

V nedeljo, 27. 11. 2016, vas bomo skavti pričakali po maši, saj bomo za vas pripravili adventni srečelov. Vse izdelke, ki jih lahko osvojite, so smo jih izdelali sami. Z vašimi prostovoljni prispevki pa bomo pomagali tudi drugim, saj bomo del denarja podarili Karitasu. Vabljeni v našo družbo ob jutranji kavi ali čaju, kjer se boste lahko tudi posladkali. Vaši skavti

- Prihodnjo nedeljo bomo vstopili v sveti adventni čas. Z njim katoličani začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič.
Glavni simbol tega časa je adventni venec, ki si ga bomo naredili ali kupili. Venčke bomo blagoslovili pri sv. mašah prihodnjo nedeljo. Naj ne bo le lep okras, temveč molitveni pripomoček, ob katerem se bo zbirala družina k molitvi.

- S prvim dnem adventnega časa se bo na pot po naši župniji podala Marija Romarica. Ob kipu Brezmadežne in priloženi molitvi se bomo pripravljali na božič. Vse tiste družine (posamezniki), ki ste jo pripravljene sprejeti pod streho za en dan, vas prosimo, da se sami vpišete na seznam, ki visi zadaj v župnijski cerkvi na oglasni deski ali pa na mizi za verski tisk v Marijini cerkvi. Kip Matere Božje boste lahko sprejeli po večerni sveti maši in ga naslednji večer tudi vrnili v župnijsko cerkev, da ga prejme naslednja družina. Vsak dan lahko sprejmejo Marijo romarico 3 družine. Lepo povabljeni k tej obliki priprave na božične praznike.

- Tudi letos bo sv. Miklavž obiskal našo župnijo in obdaril otroke (darilo je primerno za predšolske otroke in otroke prve triade). Med nami bo v soboto, 3. decembra, ob 15.00  uri, v dvorani Slomškovega doma. Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do srede, 25. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija). Medtem, ko bomo čakali na sv. Miklavža, nas bodo razveselili Frančiškovi otroci s kratko igrico.

- Župnijska Karitas Slov. Bistrica išče kitarista ali harmonikarja, ki bi enkrat na mesec, v dopoldanskem času, sodeloval pri druženju v Domu za starejše v Slovenski Bistrici. Pokličite na tel. št. 041/317- 949.

- V pisarni je na voljo Marijanski koledar (2,50 €) in Družinska pratika, (5,50 €).

- Pri sodelavcih Karitas in v župnijski pisarni lahko dobite koledarje Karitas. Vaši prostovoljni prispevki bodo namenjeni ljudem, ki potrebujejo našo pomoč.