- V nedeljo, 18. 12., bo sveta maša tudi ob 18.00, in sicer v grajski kapeli bistriškega gradu. Lepo vabljeni!

- Lepo vabljeni k svetim mašam in božični osemdnevnici – neposredni pripravi na božič.

- Otroci imajo božično-novoletne počitnice od 19. decembra do ponedeljka, 2. januarja. Lepo vabljeni k svetim mašam. Tisti otroci, ki sodelujejo v adventni akciji Otroci za otroke, naj svoje darove prinesejo v cerkev k jaslicam. Bog povrni vašo dobroto.

- V mnogih naših krajih je lepa navada, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo božje varstvo v naše vsakdanje življenje.

Blagoslov začnemo pri jaslicah, potem ko se zbere vsa družina. Pripravimo žerjavico in kadilo, blagoslovljeno vodo z vejico, prižgano svečko (najbolje Lučko miru iz Betlehema) in se dogovorimo za molitev. Spodobi se, da molitev in blagoslov dóma začnemo in končamo s primerno pesmijo.

- V soboto je sveti večer. Ob 18.00 bo “otroška” polnočnica in družinska sveta maša, h kateri ste posebej vabljene družine. Sodelovali bodo veroučenci ter otroški pevski zbor.

Ob 24.00 pa lepo vabljeni k polnočnici.

Polnočna (angelska) sveta maša je prva izmed treh božičnih svetih maš. Sledita še jutranja (zorna - pastirska) in dnevna  sveta maša.

- V nedeljo je BOŽIČ, praznik Jezusovega rojstva. Vabljeni k prazničnim svetim mašam.

- Koledniki bodo v soboto, 7. 1. 2017, s petjem po domovih prinašali veselo sporočilo božiča in ljudem zaželeli vse dobro v novem letu. Obenem koledniki zbirajo darove za misijone in povezujejo ljudi v župniji Tisti, ki želite obisk kolednikov, sporočite v župnišče do nedelje, 1. 1. 2017.

- Župnijska Karitas Slov. Bistrica išče kitarista ali harmonikarja, ki bi enkrat na mesec, v dopoldanskem času, sodeloval pri druženju v Domu za starejše v Slovenski Bistrici. Pokličite na tel. št. 041/317- 949.

- V pisarni in v cerkvah je na voljo Marijanski koledar in Družinska pratika.